Jedynie prawda jest ciekawa


Znamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Rumi. "Młody, dynamiczny i mający wizję wizję rozwoju miasta"

13.06.2018
socha13062018
Znamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Rumi. "Młody, dynamiczny i mający wizję wizję rozwoju miasta"

W środę (13 czerwca 2018 roku) został ogłoszony kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza miasta Rumia. Jest nim miejscowy działacz społeczny Mateusz Socha.

- Kandydat młody, dynamiczny i mający wizję wizję rozwoju miasta Rumi. Jest mieszkańcem naszego miasta od urodzenia - w takich słowach przedstawił nowego kandydata Witold Reclaf, szef PiS-u w Rumi. Na konferencji prasowej zorganizowanej na terenie miejskiego domu kultury, kandydat zapowiedział swoją współpracę z mieszkańcami i opowiedział o swoich planach związanych z kampanią wyborczą. 

- To będzie aktywny dialog z mieszkańcami, który zaowocuje szczegółowym i pogłębionym programem wyborczym, którego realizacja odpowiadać będzie na potrzeby wszystkich mieszkańców. Dodatkowo, gwarantować będzie realizację szans, które w przyszłości staną przed miastem - mówił Mateusz Socha.

Nowy kandydat na burmistrza Rumi odniósł się także do niedawnego wycofania się władz miasta z dyskusji o całorocznej, bezpłatnej komunikacji miejskiej dla młodzieży. 

- Widać już, iże moje rozmowy z mieszkańcami przynoszą skutek. Wnioskowałem do rady miasta o cofnięcie ograniczenia darmowych przejazdów komunikacją miejską dla młodych mieszkańców Rumi. Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz zaapelować do władz naszego miasta, aby nie wycofywały się z debaty o bezpłatnej komunikacji. Mieszkańcy Rumi zasługują na takie same warunki, jak i mieszkańcy innych części aglomeracji trójmiejskiej. Przypominam, że pod moim wnioskiem podpisało się tysiąc osób - mówił Socha. 

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza prowadzić kampanii zza biurka, chce aktywnie działać na rzecz lokalnej społeczności i deklaruje gotowość do rozmów i spotkań z mieszkańcami miasta. 

- Planuję regularnie spotykać się z mieszkańcami naszego miasta. Informacje o takich inicjatywach będę zamieszczał w mediach społecznościowych i za pośrednictwem lokalnych mediów. Już z tego miejsca mogę poprosić mieszkańców o szczerą i otwartą rozmowę na temat problemów i szans Rumi - mówił kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

rh

Fot: Rafał Handzel

Warto poczytać

 1. bodnar21052018 25.09.2018

  Adam Bodnar walczy z „dyskryminacją religijną” w szkołach. Domaga się „lekcji religii mniejszościowych”

  Trzeba poprawić organizację lekcji religii mniejszościowych i etyki - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN Anny Zalewskiej. Weług niego dyrektorzy powinni obowiązkowo informować rodziców i uczniów o możliwości i zasadach organizacji takich lekcji.

 2. gra-o-wybor-2-25092018 25.09.2018

  Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

  Poznański radny PiS Michał Boruczkowski stworzył grę internetową, która tematyką odnosi się do zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce

 3. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 4. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 5. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 6. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 7. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook