Jedynie prawda jest ciekawa


Znamy już kandydata PO na Prezydenta Warszawy

02.11.2017

Rafał Trzaskowski zostanie kandydatem PO na Prezydenta Warszawy. Jego kandydaturę zaprezentował na dzisiejszej konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Schetyna podczas konferencji przypomniał swoje słowa z konwencji samorządowej PO, mówiące o nowym etapie Platformy oraz o nowym programie partii. - Wiemy jak ważne będą zasady wyborcze, ordynacja, ale też aktywność Polaków w miastach, na wsi, w województwach, wszędzie tam gdzie będziemy wybierać naszych przedstawicieli - powiedział dodając że do programu samorządowego PO zostanie dodanych 16 regionalnych załączników programowych. 

Schetyna zaprezentował pierwszego z kandydatów PO na prezydenta miasta - Rafała Trzaskowskiego. - Chciałbym żeby był on kandydatem Platformy Obwatelskiej - więcej - Zjednoczonej Opozycji, na Prezydenta Warszawy - powiedział. - Chcemy żeby nasi kandydaci byli przedstawicielami mieszkańców, żeby mieli program który wynika z rozmów, z oczekiwań tych wszystkich, którzy mają dość rządów PiS - dodał, skupiając się nie na propozycjach programowych, czy zachwalaniu kandydata, ale właśnie na mówieniu o obronie samorządów przed partią rządzącą.

- Będziemy mogli pokazać po trzech latach, że nie akceptujemy tego co się dzieje dzisiaj w Polsce, tej złej zmiany którą PiS wprowadza, i nie pozwolimy na zamach na samorządy - mówił Schetyna.

- Winter is coming, żarty się skończyły, najważniejsza bitwa stoczy się w Warszawie - powiedział na konferencji Trzaskowski, krytykując jednocześnie patologie przy reprywatyzacji w stolicy. - Warszawa potrzebuje świeżego spojrzenia, kogoś młodego - dodał.

- Warszawa nie potrzebuje tzw "dobrej zmiany", Warszawa potrzebuje "mądrej zmiany" - powiedział Trzaskowski, dodając że PiS niszczy instytucje państwa.

Kandydatura Trzaskowskiego nie jest jeszcze ostateczna. Musi ją teraz zaakceptować warszawski zarząd okręgowy PO, a następnie zarząd krajowy partii.

Trzaskowski w latach 2009-2013 był europosłem PO, następnie został mianowany ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska. W rządzie Ewy Kopacz pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych, obecnie zaś jest szefem MSZ w "gabinecie cieni" tej partii. Z kolei w 2010 roku był szefem sztabu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz w wyborach na Prezydenta Warszawy.

KH

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook