Jedynie prawda jest ciekawa


Zmiany u Kukiza. Jakubiak i Porwich poza władzami klubu

23.11.2017
JakubiakPorwich
Zmiany u Kukiza. Jakubiak i Porwich poza władzami klubu

Agnieszka Ścigaj, Grzegorz Długi, Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Paweł Szramka, Jarosław Sachajko i Tomasz Rzymkowski znaleźli się w nowym prezydium klubu Kukiz'15. Z zasiadania w tym gremium zrezygnowali posłowie Jarosław Porwich i Marek Jakubiak.

Nowe prezydium zostało wybrane podczas środowego posiedzenia klubu Kukiz'15. Jarosław Porwich i Marek Jakubiak zdecydowali wówczas, że rezygnują z funkcji w prezydium, ponieważ po odejściu kilku posłów zmienił się układ sił w klubie - poinformował w czwartek PAP lider ugrupowania Paweł Kukiz.

- Trudno mówić teraz w klubie o jakichś podziałach na wolnościowców, związkowców, narodowców czy Bóg wie kogo. To są teraz po prostu "kukizowcy", ludzie, którzy idą w kierunku zmiany ustroju - podkreślił poseł. - To powrót do korzeni, do zanegowania dzisiejszej rzeczywistości ustrojowej, do walki o JOW-y, system prezydencki i o obligatoryjne referendum - przekonywał lider Kukiz'15.

Marek Jakubiak poinformował PAP, że przyczyną jego rezygnacji z zasiadania w prezydium nie jest żaden konflikt. - Dla mnie najważniejsza jest komisja VAT-owska i sprawa wyłudzeń VAT i na to kładę ciężar, to mnie pochłonie w całości - podkreślił.

- Chcąc nie chcąc wszystkich srok za ogon trzymać nie można, w związku z tym trzeba było zrezygnować. Młodzieży jest trochę, która dobrze by było, żeby podziałała w administracji klubu - przekonywał Jakubiak. Paweł Kukiz wyraził nadzieję, że Marek Jakubiak "korzystając z większej ilości czasu zajmie się konsolidacją grup przedsiębiorców i mikroprzędsiębiorców".

Lider ruchu pytany, czy istnieje konflikt wewnątrz klubu Kukiz'15 w związku z niedawnym odejściem z niego posłów Adama Andruszkiewicza oraz Sylwestra Chruszcza oraz spekulacjami o możliwych kolejnych transferach z ugrupowania, zapewnił, że żadnego konfliktu nie ma. - Nie róbmy z klubu, który ma 31 posłów "House of cards" - żartował.

Kukiz dodał, że osoby, które weszły do Sejmu z list wyborczych Kukiz'15 i po odejściu popierają likwidację Jednomandatowych Okręgów Wyborczych dopuściły się"oszustwa wyborczego".

O zmianach we władzach klubu Kukiz'15 jako pierwszy napisał portal niezalezna.pl.

Kukiz'15 w 2015 r. wprowadził 44 posłów; obecnie klub liczy 31 osób.

PAP
Fot:wikicommons

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook