Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro odejdzie z polityki?

14.07.2014

Integracja na prawicy wchodzi w kolejną fazę. Prezes Solidarnej Polski deklaruje, że jeśli jest przeszkodą, może odejść z polityki. Sprawdź, jak zareagowało Prawo i Sprawiedliwość.

"Jestem gotów odejść z polityki. Zjednoczenie prawicy jest ważniejsze. Jeśli przeszkadzam Jarosławowi Kaczyńskiemu – trudno. Ważne, aby realizować postulaty SP i żeby moi ludzie byli bezpieczni" - mówił Zbigniew Ziobro w rozmowie z TVP Info.

Sprawie konsolidacji prawicy była też poświęcona konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry w Sejmie, gdzie podkreślał, że dla dobra sprawy „może odejść z polityki”.

"Dla dobra sprawy i dla zjednoczenia prawicy jestem gotów poświęcić swoją polityczną przyszłość" - tłumaczył.

Wcześniej zaznaczał, że 32 proc. poparcia dla PiS i 4 proc. dla Solidarnej Polski z ostatnich wyborów do PE dałoby nie tylko zwycięstwo prawicy, ale również stworzenie jednej z największych grup w Parlamencie.

"Warto się łączyć" - powiedział Ziobro.

"Żeby się porozumieć trzeba rozmawiać. Od środy czekałem na telefon od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale do dzisiaj go nie otrzymałem, a jest już po kongresie zjednoczeniowym prawicy. PiS nie chce z nami rozmawiać" - ubolewał prezes Solidarnej Polski.

Podkreślił, że sam może ograniczyć swoje ambicje polityczne, ale nie może się zgodzić, żeby jego koleżanki i koledzy znaleźli się poza Sejmem. Szczególnie że są oni gwarantem realizacji programu, któremu głosy powierzyło 300 tysięcy wyborców.

W ubiegły piątek Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin ogłosili powstanie nowego klubu parlamentarnego – Sprawiedliwej Polski. W jego skład wejdzie co najmniej 15 posłów, przewodniczącym będzie Gowin. Na słowa Ziobry reagował Mariusz Błaszczak.

"Nie wymagamy poświęceń, nie chodzi o Zbigniewa Ziobrę, ale o działania dające gwarancję zmiany w Polsce" - mówił w TVP Info szef klubu parlamentarnego PiS. Jego zdaniem, deklaracja Ziobry, że odejdzie z polityki to „poza i gra”.

"My nie chcemy żadnych rozliczeń, ale nie możemy nagradzać za błędy. Ziobro upierał się, by kandydować samodzielnie i głosy oddane na Solidarną Polskę zostały zmarnowane" - dodał Błaszczak.

LL, TVP Info

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania

 2. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 3. unrug24092018 24.09.2018

  "Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku"

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 4. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 5. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 6. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 7. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook