Jedynie prawda jest ciekawa


[TYLKO U NAS] Ziemowit Kossakowski wraca do TVP!

22.12.2017
ZiemowitKossakowskifacebook
[TYLKO U NAS] Ziemowit Kossakowski wraca do TVP!

Redaktor tvp.info został zawieszony w październiku po publikacji artykułu pt.: „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Ziemowit Kossakowski wrócił do pracy w Telewizji Polskiej. Tym razem nie będzie pracował dla serwisu internetowego tvp.info, ale zajmie się przygotowaniem materiałów w TVP 3 Warszawa. Jak udało się nam dowiedzieć, redaktor Kossakowski rozpocznie pracę od stycznia jako reporter w Terenowym Kurierze Warszawskim. 

W wywiadzie dla DGP dyrektor TVP Jacek Kurski zapowiadał, że zawieszony redaktor wróci, ale "czeka go degradacja"

Przypomnijmy, redaktor Kossakowski został zawieszony w październiku br. po opublikowanym na stronie tvp.info materiale: "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem". W tekście wytykał protestującym rezydentom m. in. zdjęcia kanapek z kawiorem na Instagramie i podróże zagraniczne. Później okazało się, że przykład wyjazdu Katarzyny Pikulskiej do Kurdystanu był wyjątkowo nietrafiony, bo lekarka trafiła tam jako wolontariuszka. 

Po publikacji artykułu lekarkę przeprosił na Twitterze redaktor naczelny tvp.info, Samuel Pereira.

Komisja Etyki Telewizji Polskiej uznała, że w publikacji zostały naruszone zasady etyki dziennikarskiej.  Informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby telewidz mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach. Żadne okoliczności, motywy, naciski czy inspiracje nie usprawiedliwiają podania fałszywych czy niesprawdzonych informacji ani zatajania informacji - napisała komisja w swoim orzeczeniu.

kh
Fot: Facebook

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook