Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: reklamówki z pieniędzmi nie są zaskoczeniem

30.04.2014

„Tak jak polityka PRL była polityką ludzi przyniesionych w teczkach, tak tutaj mamy ludzi przyniesionych w reklamówkach” - mówi pisarz.

Rząd w ten sposób odstrzeliwuje sobie nogę. Dopiero co wielkim problem było uskrobanie kilku milionów złotych na zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci, a teraz sypią się propagandowe reklamówki, które raczej irytują ludzi, niż nakłaniają ich do czegokolwiek” - mówi portalowi Fronda.pl pisarz Rafał Ziemkiewicz. Wskazuje, że propaganda rządowa „nie napawa entuzjazmem dla Unii Europejskiej”.

Odnosząc się do wiadomości dotyczących finansowania KLD przez CDU Ziemkiewicz wskazuje, że Piskorski jest mało wiarygodny, ale jego doniesienia należy traktować poważnie. „Nie jest istotna osobista wiarygodność Pawła Piskorskiego ale to, czy oskarżenia, jakie rzuca przystają do faktów i czy można je poprzeć jakimiś konkretnymi dowodami. Dla każdego, kto pamięta, jak robiło się politykę w latach '90 opowieści o reklamówkach pełnych pieniędzy nie są żadnym zaskoczeniem. To jest symbol III RP. Tak jak polityka PRL była polityką ludzi przyniesionych w teczkach, tak tutaj mamy ludzi przyniesionych w reklamówkach” - tłumaczy Ziemkiewicz.

Pisarz wskazuje, że „sprawa jest rozwojowa”. „Nie sądzę, aby Piskorski "wyskoczył" z czymś takim, nie mając jakichkolwiek dalszych dowodów, które w ramach pr'owskiego serialu będzie w najbliższych dniach przedstawiał” - kończy.

TK,Fronda.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. bodnar21052018 25.09.2018

  Adam Bodnar walczy z „dyskryminacją religijną” w szkołach. Domaga się „lekcji religii mniejszościowych”

  Trzeba poprawić organizację lekcji religii mniejszościowych i etyki - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN Anny Zalewskiej. Weług niego dyrektorzy powinni obowiązkowo informować rodziców i uczniów o możliwości i zasadach organizacji takich lekcji.

 2. gra-o-wybor-2-25092018 25.09.2018

  Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

  Poznański radny PiS Michał Boruczkowski stworzył grę internetową, która tematyką odnosi się do zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce

 3. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 4. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 5. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 6. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook