Jedynie prawda jest ciekawa


„Czy ta głupia kobieta w ogóle wie, o czym mówi?”. Ziemkiewicz reaguje na kontrowersyjną wypowiedź Gasiuk-Pihowicz

26.07.2018
kgp-vs-ziemkiewicz-26072018
„Czy ta głupia kobieta w ogóle wie, o czym mówi?”. Ziemkiewicz reaguje na kontrowersyjną wypowiedź Gasiuk-Pihowicz

„Jedź pod Senat, Polsko!” - pod takim hasłem został zorganizowany wczorajszy protest Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Pod siedzibą Senatu zgromadziły się osoby będące przeciwne wprowadzeniu do porządku obrad wyższej izby parlamentu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Wśród uczestników znalazła się Kamila Gasiuk-Pihowicz, która podzieliła się z demonstrantami swoją opinią. Jej wypowiedź stała się obiektem krytyki ze strony Rafała Ziemkiewicza.

-Wstydem i hańbą będzie znalezienie się na liście sędziów Sądu Najwyższego, która leży już pewnie na biurku Jarosława Kaczyńskiego. Ci sędziowie zapiszą się na liście hańby i będą na czarnych kartach polskiej historii, tuż koło sędziów z czasów stalinowskich – mówiła do zebranych posłanka Nowoczesnej – Szanowni Państwo, nie dajmy zapomnieć politykom PiS-u, że nie mają prawa łamać polskiej konstytucji. I polskiej demokracji.

Kontrowersyjna wypowiedź polityk totalnej opozycji podzieliła użytkowników mediów społecznościowych. Zwolennicy protestów przeciwko partii rządzącej wyrazili swój aplauz dla słów posłanki. Jednakże duża część komentujących odniosła się negatywnie wobec jej wystąpienia. Wśród krytyków znalazł się Rafał Ziemkiewicz. 

-Ale właśnie stąd m. in to czyszczenie, że sędziowie czasów stalinowskich nie zostali w 3RP osądzeni ani potępieni bo „stan sędziowski” stał za nimi i ich immunitetami murem. Nie można było nawet pokazać ich fotografii na wystawie! Czy ta głupia kobieta w ogóle wie, o czym mówi?! - napisał na swoim koncie Twitterowym prawicowy publicysta.

JD/ za Twitter


Warto poczytać

 1. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 2. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 3. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 4. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 5. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

 6. 1270jakisupermariaki 12.08.2018

  Ten film podbija internet. Tak Patryk Jaki walczy mafią reprywatyzacyjną

  Patryk Jaki raczej nie kreuje się na superbohatera, chociaż dla wielu ludzi, którzy dzięki niemu mają szansę odzyskać zagrabiony majątek właśnie nim jest

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook