Jedynie prawda jest ciekawa


Żenujące tłumaczenia Gersdorf: Było ciemno to wzięłam świeczkę

30.11.2017
Gersdorf29112017
Żenujące tłumaczenia Gersdorf: Było ciemno to wzięłam świeczkę

Małgorzata Gersdorf wytłumaczyła w porannej rozmowie z Radiem Zet swoje słowa o tym, że sędziowie nie chodzili ze świeczkami na demonstracje w obronie sądów. Wcześniej internauci masowo przypominali zdjęcia prezes SN ze świeczką podczas jednej z lipcowych demonstracji.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego zapewniła w rozmowie, że nie zamierza posypywać głowy popiołem. - Byłam oczywiście pod Sądem Najwyższym kiedy odbywała się ta demonstracja, wszyscy o tym wiedzą i wszyscy to widzieli - powiedziała Małgorzata Gersdorf. - Miałam świecę bo wszyscy mieli, dostałam tę świecę - dodała. 

Gerdorf wyjaśniła, że nie poszła demonstrować, ponieważ zawsze bała się że będą w nich uczestniczyć politycy, a tego nie chciała. - Ale w takim razie skoro mówi Pani: Sędziowie SN nie chodzili ze świeczkami, a Pani jest na zdjęciu ze świeczką w dłoni, to słowa i czyny się rozchodzą - zwrócił uwagę redaktor. 

- Nie, nie rozchodzą się, ja nie chodziłam z żadnymi świeczkami, tylko weszłam tam podziękować - odpowiedziała Prezes SN. - A że dostałam od wszystkim organizatorów tę świeczkę, było ciemno, to wzięłam tę świeczkę. To nie jest tak, że chodziłam i demonstrowałam z tymi świeczkami - przekonywała. 

O "dezawuację" Małgorzata Gersdorf oskarżyła rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek. - Nie wiem jaki jest cel internautów żeby mnie dezawuować i mówić że mam sklerozę, prawdopodobnie taki że już powinnam odejść bo jestem stara - powiedziała.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego odniosła się również do zarzutów Zofii Romaszewskiej, która tłumaczyła, że sędziowie nie mają prawa do manifestowania i że od bronienia demokracji są obywatele. - Uważam inaczej, uważam że sędziowie są też obywatelami i choć nie mają prawa wspierania żadnych partii politycznych, to mają obowiązek opowiadania się za konstytucją i za prawem, to jest ich obywatelski obowiązek.

- Nie odejdę ze względu na to, że mam sklerozę, tylko dlatego że nie mogę zaaprobować tego, co w ustawie jest Sądem Najwyższym - podsumowała Małgorzata Gersdorf. 

kh/radiozet

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook