Jedynie prawda jest ciekawa


Zemsta mafii na dziennikarzu "wSieci"?!

14.02.2014

Zemsta mafii?! Próba zastraszenia?! W piątek przed południem włamano się domu Andrzeja Potockiego, dziennikarza śledczego tygodnika "wSieci".

Zastanawiająca jest koincydencja czasowa - Potocki jest w trakcie dziennikarskiego śledztwa poświęconego postaci Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Na łamach wciąż dostępnego w kioskach "wSieci" Potocki odsłonił gangsterską przeszłość Latkowskiego. Kolejną część śledztwa będzie zawierał artykuł w najnowszym numerze naszego tygodnika.

Do zdarzenia doszło między godziną 9:00 a 14:00. Nieznani sprawcy skradli biżuterię o wartości ok. 10 tysięcy złotych, przetrząśnięto wszystkie szuflady, została skradziona broń czarnoprochowa. Gangsterzy wywrócili na wierzch szafki ze zdjęciami, zniszczono szafę, spenetrowano sypialnię i garderobę.

Włamywacze najprawdopodobniej wiedzieli, że Potockiego nie będzie w domu.

"Miałem wczoraj wrócić do Gdańska – zmieniłem zdanie wieczorem. I wyjechałem rano. Albo ktoś mnie namierzał w Warszawie i wiedział, kiedy wrócę, albo mam telefon na podsłuchu. Jest też trzeci wariant: włamywacze ryzykowali. Zazwyczaj przebywam w domu, kiedy żona jest w pracy. Sprawdzono też, czy włączony jest alarm - wrzucono kamienie do naszego domu" - powiedział nam Potocki.

Włamywacze zostawili cenne pamiątki - starą, historyczną broń, szable z początków XX wieku, a także komputer i telewizor.

Dziennikarz natychmiast powiadomił policję. Potocki zapewnił, że poinformuje policjantów o tym, nad czym aktualnie pracuje.

LL, wPolityce.pl

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook