Jedynie prawda jest ciekawa


Zaskakujący pomysł senatora PiS. Znikną prace domowe dla uczniów?

01.09.2018
praca-domowa-1092018
Zaskakujący pomysł senatora PiS. Znikną prace domowe dla uczniów?

Senator PiS Łukasz Mikołajczak przedstawił swój program edukacyjny dla miasta Ostrów Wielkopolski, w którym kandyduje na urząd prezydenta. Wśród pomysłów m.in. likwidacja prac domowych dla uczniów.

Polityk wyższej izby parlamentu wybrał początek września jako odpowiedni moment od ogłoszenia swojego programu edukacyjnego, który ma nadzieje jako prezydent Ostrowa wdrożyć do 2023 roku. Jednym z zaskakujących pomysłów senatora jest zniesienie prac domowych dla uczniów. Swoją ideę poparł wynikami badań Instytutu Badań Edukacyjnych, z których ma wynikać, iż prace domowe nie przyczyniają się do wzrostu efektywności wśród uczniów.

Innym pomysłem polityka PiS jest reforma programu stypendialnego. Chodzi głównie o zmianę zasad przyznawania stypendium im. Świętego Jana Pawła II. Kandydat na prezydenta Ostrowa uznał, że stypendium powinna przyznawać szkoła, ale jego kwota powinna być uzależniona od liczby uczniów w placówce. Podobne rozwiązanie przyjęto w 2014 roku w jednej z ostrowskich szkół. Mikołajczak chce także, aby w mieście zaczął funkcjonować Dziecięcy Uniwersytet Ostrowski.

-Chodzi o cykliczne, weekendowe zajęcia dla uczniów z wykładowcami uczelni z całej Polski. Dzieci będą miały indeksy i będą zbierały zaliczenia kolejnych przedmiotów. - powiedział senatora

JD/ NCzas

fot. Pixabay

Warto poczytać

 1. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 2. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 3. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 4. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 5. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 6. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 7. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook