Jedynie prawda jest ciekawa


Zarzuty korupcyjne piłkarzy i b. trenerów

14.05.2012

Kolejnych 29 osób – piłkarze i b. trenerzy - usłyszało zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w piłce nożnej – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński, wśród osób, które usłyszały zarzuty, są m.in. dwaj b. trenerzy i b. kapitan drużyny klubu ekstraklasy GKS Bełchatów. Pozostali to byli i obecni zawodnicy tego klubu.

Z kolei prokurator Wiesław Bilski z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu powiedział, że w ostatnim czasie nie doszło do zatrzymań, a informacja CBA jest podsumowaniem wątku śledztwa dotyczącego klubu GKS Bełchatów.

Zarzuty dotyczą „ustawienia” 33 spotkań II ligi w rundzie wiosennej sezonu 2003-2004 i w całym sezonie 2004-2005. Wówczas to GKS Bełchatów awansował do ekstraklasy. „Zarzuty dotyczą udzielania korzyści majątkowych” - powiedział prokurator.

Bilski potwierdził PAP informacje, że wśród piłkarzy, którzy usłyszeli zarzut korupcji, są m.in. byli reprezentanci kraju: Łukasz G. - obecnie zawodnik Wisły Kraków, Radosław M. - obecnie piłkarz Widzewa Łódź oraz Dariusz P. - obecnie Śląsk Wrocław. Zarzuty usłyszeli również obecni zawodnicy GKS Bełchatów i Zagłębia Lubin - Jacek P. oraz Aleksander P.

Prokurator podkreślił, że wątek tego śledztwa zmierza ku końcowi, jednak na akt oskarżenia w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać. - Wobec osób, które usłyszały zarzuty, zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe - powiedział Bilski.

W trakcie prowadzonego przez CBA śledztwa w sprawie korupcji w piłce nożnej 276 podejrzanym postawiono łącznie 1362 zarzuty. W tej sprawie skierowano już do sądów 15 aktów oskarżenia, którymi objęto 176 osób. Ponad 120 osób zostało już prawomocnie skazanych.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 2. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 3. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 4. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 5. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 6. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 7. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 8. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook