Jedynie prawda jest ciekawa


Zamarzasz? Zadzwoń pod 987

05.02.2012

Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło osiem osób; od 27 stycznia, gdy temperatura spadła znacznie poniżej zera zamarzły w sumie 53 osoby - wynika z niedzielnych porannych danych Komendy Głównej Policji.

Biedni, bezdomni i nieradzący sobie przechodzą zwyczajową już o tej porze roku szkołę przetrwania. Służby informują, że w trakcie silnych mrozów mamy zwracać uwagę na takie osoby. Bo przebywają one w nieogrzewanych pomieszczeniach. Na szczególną uwagę zasługują osoby starsze i samotne, otrzymujące emeryturę z ZUS albo wcale. Funkcjonariusze państwowi sprawdzają więc miejsca, w których mogą przebywać ci, którym nowoczesne urynkowione społeczeństwo nie umożliwiło nawet zdobycia dachu nad głową. Informuje się ich w zamian o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

Premier naszego państwa, pan Donald Tusk, pozwolił przyjmować do noclegowni i ogrzewalni nawet takie osoby, które próbowały rozgrzać się pijąc alkohol. "Największym dramatem jest sytuacja osób bezdomnych" – zauważył słusznie pan premier Tusk, polecając uruchomić dla nich dodatkowe ogrzewalnie. "Premierze, wymyśl coś więcej, niż ogrzewalnie! Może coś bardziej systemowego?" - chciałoby się poprosić. Po to wybrano cię premierem. Nie zaś po to, byś knuł za naszymi plecami jakieś spiski z amerykańskimi koncernami.

Bezdomni, zmuszeni przez bezwzględne prawa rynku do sypiania pod mostami, mogą liczyć od czasu do czasu na ciepły posiłek. Do ich dyspozycji uruchomiono nawet bezpłatny numer infolinii 987, pod który mogą sobie zadzwonić i uzyskać bardzo praktyczne informacje, np. gdzie w pobliżu znajdują się schroniska, jadłodajnie a także punkty pomocy medycznej.

aj na podstawie informacji PAP
Fot. sxc.hu

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook