Jedynie prawda jest ciekawa


Zakazują uczennicom noszenia spódnic. Uniformy mają być „neutralne genderowo”

07.09.2017

Jedna ze szkół średnich w Wielkiej Brytanii zakazała dziewczynkom nosić spódnice, aby nie wzbudzać dyskomfortu wśród uczniów, których określa się mianem „transgenderowych”. Na Wyspach Brytyjskich rośnie liczba dzieci, których rodzice nie akceptują tradycyjnych, biologicznych „ról płciowych”.

To właśnie niezadowolenie niektórych rodziców i ich dzieci było powodem wprowadzenia zakazu noszenia spódnic, które określono też jako „nieprzyzwoite”.

Według "nowego prawa dotyczącego uniformów", wszyscy uczniowie w szkole w Lewes w hrabstwie East Sussex muszą nosić spodnie. Tony Smith, dyrektorka szkoły, przyznała, że wprowadzone zakazy wynikają z wielu pytań kierowanych do szkoły przez uczniów i ich rodziców. Niektórzy nie życzyli sobie, aby dziewczęta i chłopcy musieli nosić inne stroje. 

– Uczniowie kwestionowali to, że chłopcy muszą nosić krawaty, a dziewczynki nie muszą. Pojawiały się też pytania o to, dlaczego mamy mieć różne stroje dla różnych płci, więc od tego roku rozwiązaliśmy ten problem – mówi Tony Smith wypowiadając się dla "The Telegraph".

Nowe prawo nie spodobało się wszystkim. Brytyjskie gazety i portale internetowe, które szeroko opisują problem, cytują rodziców, którzy opowiadają, że przecież „ich dzieci mają płeć”. Ogromna liczba komentujących wykazuje brak zrozumienia dla samego pomysłu „neutralnego płciowo uniformu”.

Szkoła w Lewes nie jest jedyną placówką na Wyspach, która dokonała podobnej zmiany. W ubiegłym roku podobnie zrobiono m. in. w Brighton College. Oficjalnym powodem było wówczas to, że wielu chłopców, których w szkole "identyfikowano" jako mężczyzn "nie czuła się mężczyznami poza murami szkoły". 

ac/telegraph

fot. za the telegraph

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook