Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczny wpis na temat rodziny Patryka Jakiego. Autor to dziennikarz związany z KOD

03.09.2018
jaki-i-rodzina-3092018
Skandaliczny wpis na temat rodziny Patryka Jakiego. Autor to dziennikarz związany z KOD

Wystąpienie Anny Jaki, żony kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, zachwyciło wielu komentatorów w Polsce. Żona wiceministra w ciepłych słowach wypowiedziała się o Patryku Jakim jako o dobrym mężu i ojcu ich dziecka podczas konwencji PiS. Wśród wielu przychylnych komentarzy pod adresem pani Anny, znalazły się także te o negatywnym wydźwięku. Jeden z nich przekroczył przysłowiowe granice dobrego smaku.

Piotr Surmaczyński, znany z publikacji książki „Buntownik-rozmowy niekontrolowane” prezentującej wywiad z Mateuszem Kijowskim, pod jednym ze zdjęć Anny Jaki zamieścił wpis, w którym zaatakował kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. Zdaniem internautów zrobił to jednak w bardzo nieelegancki sposób.

-Niech powie jakiego dzieciaka jej zrobił. Takiej Warszawy chcecie? - brzmi komentarz publicysty

Sprawę rozpowszechnił redaktor ngo.pl oraz Magazynu Kontakt Ignacy Dudkiewicz, który przyznał, że nie kojarzył do tej pory Surmaczyńskiego przed publikacją tego komentarza. Jak sam jednak przyznał obecnie publicysta „szturmem zyskuje jedno z pierwszych miejsc na jego prywatnej liście autorów najpodlejszych komentarzy, jakie widział w internecie”. 

-Bo ten obrzydliwy komentarz odnosi się do zdjęcia żony Patryka Jakiego, która zapowiadała dziś jego wystąpienie na konwencji PiS-u. Jakby ktoś nie wiedział, syn Jakiego urodził się z dodatkowym chromosomem. - napisał dziennikarz, który uznał autora „Buntownika” jako człowieka „wybitnie utalentowanego, skoro zmusił go do bronienia Patryka Jakiego”.

Surmaczyński za pośrednictwem Facebooka odniósł się do całej sprawy, broniąc swojego komentarza, który jego zdaniem nie miał na celu zaatakowania żony Jakiego oraz niepełnosprawnego dziecka.

-Moje słowa zostały zinterpretowane jako atak na niepełnosprawne dziecko. Nie miałem takiej intencji i nie ma tam nic co by było wbrew intencji pana Patryka, który publikując setki prywatnych zdjęć zdaje sie krzyczeć: „ patrzcie jakiego dzieciaka zrobiłem” Nie oceniam synka Patryka Jakiego, tylko to co zrobił kandydat Jaki. Dziecko nie jest winne braku chromosomu. Jednak używanie dziecka i żony jako maskotek kampanii wyborczej to podłość i brak klasy. - napisał autor „Buntownika”, określając Patryka Jakiego jako „cynicznego karierowicza, który chce wzbudzić sympatie pozując z niepełnosprawnym dzieckiem”

Nie wszyscy jednak zgodzili się z jego opinią na ten temat, w tym nawet zwolennicy Surmaczyńskiego. Jedna z komentujących jego wpis zapytała się, czy podobna krytyka za pokazywanie się z rodziną nie powinna spaść na Rafała trzaskowskiego. „Jemu wolno bo są zdrowe więc ich nie wykorzystuje, a Jaki wykorzystuje bo jego jest niepełnosprawne? Gdzie tu sprawiedliwy osąd bo nie bardzo rozumiem?” - zapytała użytkowniczka Facebooka.

JD/ za Facebook

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warto poczytać

 1. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 2. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 3. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 4. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 5. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 6. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 7. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 8. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook