Jedynie prawda jest ciekawa


Z kim Polacy chcieliby spędzić Sylwestra? Nawet WP.PL przyznaje, że wybór jest tylko jeden

29.12.2017
duda29122017
Z kim Polacy chcieliby spędzić Sylwestra? Nawet WP.PL przyznaje, że wybór jest tylko jeden

Według badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski Polacy nie mają wątpliwości, z kim chcieliby spędzić tę najbardziej wyjątkową noc w roku. Aż 20 procent respondentów ze wszystkich polityków wybrało prezydenta Andrzeja Dudę.

„Sylwester z Andrzejem Dudą”, fikcyjne wydarzenie utworzone na jednym z portali społecznościowych, było hitem również w ubiegłym roku i dwa lata temu. W 2016 roku aż 340 tysięcy osób zadeklarowało chęć wzięcia udziału we wspólnej zabawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Dodatkowe 226 tysięcy osób obserwowało wydarzenie.

Oczywiście całość miała li tylko i wyłącznie charakter internetowego żartu, ale rozgłos jaki towarzyszył zabawie był tak ogromny, że zareagował nawet prezydent. 

– Serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia noworoczne dla Wszystkich Uczestników Sylwestra z Andrzejem Dudą! Pozdrawiamy! – napisał Andrzej Duda i pochwalił się zdjęciem z małżonką.

W tym roku prezydent Duda wciąż cieszy się największą popularnością wśród wszystkich polityków, Nowy Rok chciałoby z nim witać co piąty Polak. W sondażu Wirtualnej Polski drugie miejsce na podium zajął Paweł Kukiz, na którego zagłosowało 9 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowali się Donald Tusk i Beata Szydło z ośmioma proc. głosów.

 Z premierem Mateuszem Morawieckim lampkę szampana wypiłoby 5 proc. Polaków. Tylko 3 proc. ankietowanych ma ochotę na witanie Nowego Roku z Jarosławem Kaczyńskim, Ryszardem Petru i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Partykiem Jakim. Na samym końcu zestawienia znaleźli się Grzegorz Schetyna, Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz, Mariusz Błaszczak i Bartłomiej Misiewicz – wybrali internauci.

Choć tego typu rankingi są oczywiście miernikiem zaufania naszych rodaków, to dla wszystkich przesadnie goniących za popularnością mamy złą wiadomość. W tym samym rankingu aż 53 procent pytanych zadecydowało, że chciałaby spędzać swojego Sylwestra… bez polityków.

fot. fb

ac/wp.pl

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 8. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook