Jedynie prawda jest ciekawa


Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

21.07.2018
w-tyle-wizji-21072018
Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf. W trakcie emisji dodatkowej części programu „W tyle wizji extra” do studia dodzwonił się Piotr Ikołowicz, prawnuk wiceadmirała Józefa Unruga.


„W tyle wizji” jest programem o charakterze publicystyczno-satyrycznym nadawanym przez TVP Info. Podczas programu prowadzący komentują bieżące wydarzenia mające miejsce w Polsce i na świecie, a także słuchają opinii swoich widzów. 

W trakcie piątkowego wydania programu do prowadzących, Stanisława Janeckiego oraz Dominiki Figurskiej, dodzwonił się pan Piotr. Na samym początku swojego wystąpienia opowiedział o sobie, wyjaśniając, iż jest prawnukiem polskiego wiceadmirała Józefa Unruga oraz mieszka od kilku lat w Anglii. Następnie przeszedł do meritum sprawy, ujawniając powód swojego kontaktu ze studiem.

-Teraz przechodzę do sprawy smutniejszej – mówił prowadzącym – Od wielu lat oglądam telewizję i potwornie przeżywam to co się dzieje pod Sejmem, ze sprawą obsady SN. Dziś pan prezydent Andrzej Duda przedstawił pytania do referendum konstytucyjnego. Panie prezydencie ja błagam ze łzami w oczach, niech Pan wstawi jeszcze jedno pytanie do narodu, czy jesteś za tym by wprowadzić do kodeksu karnego karę banicji dla urzędników państwowych, którzy poza granicami kraju polskiego, tak jak była pani pierwsza prezes SN, jadą się skarżyć zagranicę. Do Niemiec, kraju który wyrządził Polsce i Polakom wiele krzywd – kontynuował swój apel.

Następnie prawnuk legendarnego polskiego dowódcy skierował swoje słowa do prof. Strzembosza, którego skrytykował za „bronienie zdrajców”.

-Niech pan nie filmuje ludzi, którzy za komuny skazywali wspaniałych bohaterów na więzienie, a dziś piastują w dalszym ciągu, jak sędzia Iwulski, wysokie stanowiska sądowe. Niech pan ratuje swoją godność.

Trzeci apel pana Piotra odniósł do przepychanek pod Sejmem, gdzie zaatakowany został m.in. Kornel Morawiecki.

-Jestem katolikiem, jestem daleki od wyzwisk, ale to jest bydło! - mówił oburzony całym zajściem mężczyzna – To nie ma nic wspólnego z protestem. To atak na starszego człowieka. Gdyby nie Kornel i jemu podobni, dziś nie mogli by wyjść na ulicę i krzyczeć, bo by za komuny zostali spałowani. 

JD/ za youtube

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook