Jedynie prawda jest ciekawa


Wzrośnie liczba świadków ws. Amber Gold

05.12.2016

Prezesowie gdańskich sądów apelacyjnego i okręgowego oraz dyrektor departamentu postępowania przygotowawczego w Prokuratorze Generalnej - to osoby, które dołączą do listy świadków przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold-powiadomiło RMF FM.

Według stacji posłowie w tym tygodniu zagłosują nad nowymi propozycjami świadków, których zeznania mają uzupełnić pierwszy etap przesłuchań przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. -Prezes sądu apelacyjnego w Gdańsku Anna Skupna i p.o. prezesa sądu okręgowego w Gdańsku Alina Miłosz-Kloczkowska będą pytane o to, jak wyglądał nadzór nad sędziami, którzy prowadzili sprawę Amber Gold- pisze rmf24.pl. 

Według przewodniczącej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzaty Wassermann (PiS) w gdańskich sądach były zaniedbania. -Dlatego chcemy dowiedzieć się od prezesów, jak wykonywali nadzór nad podległym terenem- stwierdziła Wassermann. Trzecią osobą jest Bogusław Michalski, dyrektor departamentu postępowania przygotowawczego w ówczesnej Prokuraturze Generalnej, do którego w 2011 roku trafił list z Komisji Nadzoru Finansowego adresowany do ówczesnego prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. -Jak wynika z zeznań dotychczasowych świadków, to w departamencie kierowanym przez Michalskiego utknęło pismo z ostrzeżeniami przed tykającą bombą, którą okazało się Amber Gold- przypomina rmf24.pl.

W tym tygodniu przed komisją śledczą ds. Amber Gold, podczas trzech dni przesłuchań, stanie pięć osób: Jacek Radoniewicz z Prokuratury Krajowej, Małgorzata Sykuła - zastępca Prokuratura Okręgowego w Gdańsku, Andrzej Łojkowski - były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, Katarzyna Brzezińska - zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Krajowej, a w piątek zostanie przesłuchany były Prokurator Generalny Andrzej Seremet.

fot.[Fratria]


pc/rmf24.pl

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook