Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Ciekawa rozmowa Zaremby z Czarneckim

06.05.2014

"Tusk nie ma programu. Uważa PR za cel sam w sobie i korzystając z podpowiedzi opłacanych przez polskiego podatnika ekspertów od tegoż piaru, ucieka od polityki wewnętrznej" - mówi polityk PiS.

"Tusk nie ma programu. Uważa PR za cel sam w sobie i korzystając z podpowiedzi opłacanych przez polskiego podatnika ekspertów od tegoż piaru, ucieka od polityki wewnętrznej" - mówi Piotrowi Zarembie eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

Donald Tusk za cel swojej pierwszej wizyty zagranicznej wybrał Moskwę, a nie Kijów czy Wilno – przypomina początek rządów Tuska europoseł – zmienił w ten sposób radykalnie polską politykę, nawet lewicowi premierzy jeździli na początku gdzie indziej.

"Mamy do czynienia z paraliżem premiera, a na drugim biegunie z prorosyjską nadaktywnością prezydenta Komorowskiego" – dodaje.

Szef rządu nic nie robi, a głowa państwa gania, ale z pustymi taczkami - ocenia polityk.

"Może wobec Rosji nie da się prowadzić skutecznej polityki" - pyta Piotr Zaremba.

"Tusk mówi o sankcjach, a jednocześnie, to pełna schizofrenia, przyklepuje rok kultury rosyjskiej w Polsce" – stwierdza Ryszard Czarnecki.

A co zamierza PiS w obliczu zmian i niepokojów tuż za polską wschodnią granicą?

"Na przykład namawialibyśmy Amerykanów do zagrania wobec Rosjan cenami ropy. Ronald Reagan tak kiedyś zrobił i dobił skutecznie Sowietów."

Więcej o pozycji Polski w Europie, relacjach z mocarstwami i bieżącej politce międzynarodowej w rozmowie Piotra Zaremby z Ryszardem Czarneckim na łamach najnowszego wydania tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 5 maja br., także w formie e-wydania. Tygodnik jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook