Jedynie prawda jest ciekawa


Wojna bez granic w Nowoczesnej. Odchodzi Scheuring-Wielgus, kolejny będzie Petru?

09.05.2018
scheuring08052018
Wojna bez granic w Nowoczesnej. Odchodzi Scheuring-Wielgus, kolejny będzie Petru?

Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki - poinformowała w środę posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

  Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu! – napisała posłanka na Twitterze, publikując zdjęcie przeciętej legitymacji partyjnej.

Bardzo szybko w przestrzeni medialnej pojawiły się liczne komentarze odnoszące się do decyzji posłanki.

– Nowoczesna  bez Joanny Scheuring-Wielgus nie będzie już taka sama; jej odejście świadczy o tym, że w partii nie umiano wykorzystać jej potencjału; w pewnym sensie ją wypchnięto; to olbrzymia strata  powiedział w środę w Sejmie b. przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru.

Był lider Nowoczesnej zwrócił uwagę na zaangażowanie posłanki w sprawy społeczne oraz przypomniał, że posłanka była jedną z osób zakładających Nowoczesną. "W pewnym sensie ją wypchnięto i to bardzo źle" – oświadczył Petru.

Według Joanny Scheuring- Wielgus powodem jej odejścia z N. był zakaz wypowiadania się w sprawie protestu osób niepełnosprawnych. Scheuring-Wielgus wskazywała w TVN24, że to ona powinna być osobą prezentującą stanowisko klubu w sprawie osób niepełnosprawnych. Zapewniła, że wartości, które są dla niej ważne, "są cały czas takie same". "Ja nie akceptuję fałszu, kłamstwa" - podkreśliła. "Są pewne rzeczy, które są dla mnie nie do zaakceptowania. Jeżeli jest przekroczona czerwona linia, to trzeba po prostu podjąć decyzję, trzeba prostu zejść ze sceny niepokonanym" - powiedziała.

Innego zdania jest jednak szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. – Joanna Scheuring-Wielgus nie dostała zakazu wypowiadania się, zaproponowałam jej konferencję prasową ws. problemów osób niepełnosprawnych – mówiła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca partii oceniła też, że Scheuring-Wielgus wybrała najgorszy z możliwych momentów na odejście z Nowoczesnej.

W podobnym tonie komentowała decyzję swojej koleżanki szefowa klubu Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, która napisała na Twitterze, iż Joanna Scheuring-Wielgus nigdy nie otrzymała zakazu wypowiedzi w sprawie osób z niepełnosprawnością i ich protestu.

Zdaniem posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego, decyzja Scheuring-Wielgus mogła wynikać z planów posłanki na utworzenie nowej partii wspólnie z Robertem Biedroniem i Barbarą Nowacką.

ac/twitter/pap

fot. twitterWarto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 8. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook