Jedynie prawda jest ciekawa


Właściciel TV Trwam godny zaufania

15.06.2013

Fundacja LuX Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego. Ta decyzja pokazuje fałsz argumentacji KRRiT ws. odmowy przyznania TV Trwam koncesji.

Właściciel Telewizji Trwam Fundacja Lux Veritatis otrzymała prestiżowy certyfikat zaufania biznesowego Dun and Bradstreet (D&B) Poland. Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, wyjaśnia, że certyfikat Fundacja otrzymała za działalność w latach 2011-2012.

Jak wyjaśnia "Nasz Dziennik", D&B Poland to polski oddział amerykańskiej firmy Dun and Bradstreet, która od lat zajmuje się prowadzeniem jednej z najstarszych na świecie wywiadowni gospodarczych. W ramach działalności przyzaje certyfikaty uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w świecie biznesu. D&B bardzo wnikliwie ocenia badane firmy, sprawdza stan ich finansów (rentowność, płynność, poziom zadłużenia, przeterminowane płatności).

Agnieszka Blajerska, ekonomista z firmy konsultingowej, w rozmowie z "ND" wyjaśnia: "Przedsiębiorca, który może się pochwalić certyfikatem D&B, zyskuje wiarygodność wobec potencjalnych kontrahentów. Jeśli nawiązuję kontakty biznesowe z taką firmą, to wiem, że jest to rzetelny podmiot, który na czas reguluje swoje należności i wywiązuje się z kontraktów. Certyfikaty D&B są cenione wśród przedsiębiorców, bo są one honorowane na całym świecie. Dotyczy to również dokumentów wystawianych przez polski oddział D&B".

Co istotne, LuX Veritatis otrzymała certyfikat za działalność w latach, których dotyczy spór wokół procedury koncesyjnej na pierwszy multipleks. Okazuje się, że argumentacja KRRiT ws. odmowy udzielenia TV Trwam koncesji musi upaść.

"W czasie, kiedy proces koncesyjny był rozstrzygany, mieliśmy bardzo dobrą sytuację finansową. W przeciwieństwie do podmiotów, które wtedy koncesję otrzymały" – mówi Lidia Kochanowicz.

Tymczasem przedstawiciele Krajowej Rady do dziś tłumaczą, że to właśnie względy finansowe stoją za decyzją odmowną ws. koncesji ws. TC Trwam. Przyznanie LuX Veritatis certyfikatu D&B Poland to kolejny dowód, że decyzje w tej sprawie były podejmowane w oparciu o inne przesłanki...

TK,Naszdziennik.pl
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook