Jedynie prawda jest ciekawa


Porażka LGBT na Podlasiu. Władze Białegostoku nie zamierzają faworyzować homoaktywistów

23.08.2018
lgbt-23082018
Porażka LGBT na Podlasiu. Władze Białegostoku nie zamierzają faworyzować homoaktywistów

Władze miasta Białystok odmówiły stowarzyszeniu „Tęczowy Białystok” przydzielenia lokalu, mającego służyć jako dom wsparcia dla osób o orientacji homoseksualnej. Swoją decyzję motywują brakiem potrzeby traktowania homoseksualistów w sposób wyróżniający.

„Tęczowy Białystok” jest stowarzyszeniem powstałym kilka tygodni temu, którego głównym celem jest pomoc osobom homoseksualnym, którzy w województwie podlaskim „są wciąż dyskryminowane”. W realizacji tego zadania wystosowali do władz Białegostoku stosowne postulaty. Poradnie dla homoseksualistów, hostele interwencyjne, kampanie przeciwko homofobii w szkołach, zorganizowanie marszu równości czy wspomniane na wstępie udostępnienie lokum jako „Ośrodek Interwencji Kryzysowej” nastawiony na pomoc osobom homoseksualnym.

Jednak zarządzający miastem uznali, że nie ma potrzeby wyróżniania i specjalnego traktowania homoseksualistów i że mogą oni skorzystać, tak jak wszyscy inni, z punktów pomocy społecznej. Poza tym w mieście funkcjonuje telefon zaufania. Rozczarowania taką decyzją nie kryją członkowie stowarzyszenia, którzy uznali, że to wciąż za mało. Zapowiadają walkę o realizację swoich celów.

JD/ PCH24

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook