Jedynie prawda jest ciekawa


Władza walczy z prawdą, a nie o prawdę

22.11.2011

Zorganizowanie konferencji naukowej dotyczącej katastrofy smoleńskiej jest bardzo dobrym pomysłem – uważa poseł PiS Jarosław Zieliński. W rozmowie z portalem Stefczyk.info przyznaje, że państwo powinno wspierać takie inicjatywy.

Jeśli naukowcy, eksperci chcą podjąć trud i włożyć wysiłek na rzecz poszukiwania prawdy o katastrofie smoleńskiej to należy ich wspomóc. To należy wesprzeć. Tymczasem okazuje się, że agendy rządowe odmówiły wsparcia inicjatorom tej inicjatywy. Decyzję tę uważam za niedobrą – mówi poseł Zieliński, członek parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

W ocenie naszego rozmówcy, państwu polskiemu powinno zależeć, by prawda o tragedii z 10 kwietnia jak najszybciej ujrzała światło dzienne. Wyraźnie jednak widać niechęć do prawdy. Stąd zdaje się brak wsparcia i inicjatywy naukowców. To wpisuje się niestety w działania władz, jakie widzimy od dawna – wskazuje nasz rozmówca.

W ocenie Jarosława Zielińskiego za niechęcią rządzących do szukania prawdy o okolicznościach katastrofy smoleńskiej może stać również strach o własną przyszłość. Niewykluczone, że Donald Tusk i jego ministrowie mają w tej sprawie blokady nie tylko psychologiczne, ale również prawne, żeby tej sprawy nie drążyć. Ci ludzie byli odpowiedzialni za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Przygotowali ją źle, co mogło mieć wpływ pośredni na katastrofę smoleńską – tłumaczy nasz rozmówca. Wskazuje, że odpowiednie instytucje powinny wyjaśnić, czy politycy rzeczywiście mieli taki wpływ na tragedię. Również z analiz naukowców mogłaby wyjść skala odpowiedzialności polityków rządzących – zaznacza Zieliński.

Poseł PiS zaznacza, że niechęć władza do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej powinien być dobrze znany Polakom. Czasem przybierała ona nawet formę niemal panicznych ataków na ludzi, którzy tą sprawą się interesują na poważnie – kwituje nasz rozmówca.

saż

[fot. premier.gov.pl]


Warto poczytać

 1. 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 8. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook