Jedynie prawda jest ciekawa


Polska w pierwszej światowej lidze. Wizyta Trumpa pokazuje nasze znaczenie

04.07.2017

- Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie buduje prestiż Polski i nas wzmacnia; to sukces Polski - ocenił wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Zapewnił też, że Polska jest przygotowana na przyjazd prezydenta USA.

Zieliński powiedział we wtorek w Telewizji Republika, że Polska jest gotowa na przyjęcie prezydenta USA. "Jako państwo jesteśmy przygotowani, bardzo cieszymy się, że Trump złoży wizytę w Polsce, to jest przecież przywódca światowego mocarstwa, nasze bezpieczeństwo w znacznej mierze jest uzależnione od dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi" - zaznaczył.

Jego zdaniem, wizyta Trumpa w Warszawie buduje prestiż Polski i "nas wzmacnia". "Bardzo się cieszymy, że Polska jest tym krajem, gdzie Donald Trump przyjeżdża, wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich, którego będą mogli słuchać wszyscy Polacy" - powiedział wiceminister.

Prezydent USA będzie gościł w Warszawie 5 i 6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Zieliński powiedział też, że bezpieczeństwo Europy zależy również od dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. "Nie możemy dokonywać takich wyborów, do których próbuje nas może ktoś skłaniać - Niemcy, czy Stany Zjednoczone. Mamy Unię Europejską i mamy NATO, bezpieczeństwo transatlantyckie jest ważne dla wszystkich członków NATO, Europa powinna czerpać z wartości, które wiążą się z tą wizytą" - podkreślił.

Pytany o wypowiedzi części polityków opozycji, którzy uważają, że wizyta Trumpa w Warszawie to jedynie kurtuazja, wiceminister powiedział, że politycy opozycji są "małostkowi i zupełnie nieroztropni". "Trump to przywódca światowego mocarstwa, potężnego państwa (...) każda wizyta, każdy krok na arenie międzynarodowej przywódcy takiego mocarstwa ma swoje znaczenie. Opozycji chodzi o to, żeby umniejszyć rangę tego wydarzenia, bo (to) nie oni rządzą i nie mogą się z tym pogodzić" - ocenił. Jak dodał, wizyta Trumpa w Warszawie to "sukces Polski".

"Opozycja próbuje podważyć wszystko, co robimy, to oczywiście jest zupełnie bezzasadne, śmieszne, a także szkodliwe" - przekonywał wiceminister. Jak ocenił, opozycja swoimi działaniami szkodzi Polsce.

Zieliński wyraził również nadzieję, że rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Trumpem potwierdzi dobre relacje i dobre perspektywy rozwoju stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi - zarówno w ramach NATO, jak i stosunków bilateralnych. Jak ocenił, obecność Amerykanów na wschodniej flance NATO ma znaczenie historyczne.

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook