Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler odszedł z PiS

03.06.2013

- Postanowiłem wystąpić z klubu i partii i rozpocząć nową polityczną drogę – ogłosił Przemysław Wipler, nadal poseł, ale już nie Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta oznajmił swoją decyzję na specjalnej konferencji prasowej. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z mandatu poselskiego i będzie budował nowy ruch polityczny.

- Postanowiłem wystąpić z klubu i partii i rozpocząć nową polityczną drogę, w której będę starał się współpracować przede wszystkim z tymi Polakami, których w dniu dzisiejszym nie ma w polskiej polityce. Będę starał współpracować z ludźmi, którzy chcą bardzo odważnych zmian, ponieważ tego potrzebuje Polska - powiedział Wipler.

Stwierdził, że 2,5 mln Polaków opuściło kraj, a mogą wyjechać kolejni, bo ci, którzy zostali, m.in. boją się mieć dzieci.

Sytuacja wymaga odważnych zmian, dalej idących niż te, które proponuje którekolwiek ugrupowanie. Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński są nadzieją, ale wielu z nas chce szukać tej nadziei gdzie indziej – uznał poseł.

- Zakładamy stowarzyszenie „Republikanie”. Zakładam je razem z dosyć dużą liczbą osób. (...) W najbliższym czasie zobaczycie państwo ludzi, z którymi ruszam w tę nową drogę – dodał.

Decyzja Wiplera wywołała krytyczne komentarze w PiS. - Doświadczenie uczy mnie tego, że Przemysław Wipler skończy tak, jak Joanna Kluzik albo Paweł Kowal albo Zbigniew Ziobro. Jest to kolejna inicjatywa skazana na przegraną i z której zadowolony może być szef obecnego rządu, lider Platformy Obywatelskiej – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Według szefa klubu parlamentarnego PiS, Wipler postąpiłby honorowo, gdyby zrzekł się poselskiego mandatu.

Od niedawna mówi się o tym, że Wipler będzie chciał kandydować na prezydenta Warszawy. W spekulacjach pojawiają się również plotki dotyczące nowej formacji politycznej, którą Wipler chciałby budować razem z Jarosławem Gowinem i środowiskiem partii PJN.

Svl/JKUB

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 2. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 3. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 4. 1270cenckiewiczokr 13.08.2018

  Wstrętny atak na historyka IPN. To „obrzydliwa kreatura i teczkowy onanista”

  Sławomir Cenckiewicz nie daje chwili wytchnienia lustracyjnym kłamcom, dawnym agentom i pracownikom siłowych resortów w czasach PRL. Od lat jest z tego powodu wściekle atakowany

 5. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 6. saperzy13082018 13.08.2018

  Dwie z trzech bomb z czasów II wojny światowej zostały wyciągnięte z Bałtyku

  Dwie z trzech bomb lotniczych z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Akcja odbywa się na plaży w kołobrzeskim Podczelu.

 7. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

 8. 1270jakisupermariaki 12.08.2018

  Ten film podbija internet. Tak Patryk Jaki walczy mafią reprywatyzacyjną

  Patryk Jaki raczej nie kreuje się na superbohatera, chociaż dla wielu ludzi, którzy dzięki niemu mają szansę odzyskać zagrabiony majątek właśnie nim jest

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook