Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: kariera mec. Giertycha powinna się zakończyć

08.07.2014

Bronisław Wildstein krytycznie ocenia rolę Romana Giertycha, która płynie z kolejnych ujawnionych taśm.

„Nawet gdyby oskarżenia pod adresem Piotra Nisztora okazały się słuszne, to w żaden sposób nie wpływa to na ocenę działania Romana Giertycha” - stwierdził Wildstein w Telewizji Republika.

Odnosząc się do treści taśm dziennikarz wskazał, że nie ma wątpliwości, że mecenasowi chodziło o szantażowanie kolejnych najbogatszych biznesmenów książkami Nisztora. „Początkiem miała być książka o Kulczyku, za którą już proponował Nisztorowi 400 tys.” – przypomniał.

Dodał, że trudno bronić tego typu działania. „Pytanie co to mówi o adwokacie, który nakłania drugą osobę do popełnienia przestępstwa. Jest dość oczywiste, że jego kariera jako mecenasa powinna się skończyć – wskazuje Wildstein.

Dodaje, że oczywiste jest, że to Giertych jest inicjatorem w tej rozmowie. „Nie będę się teraz zastanawiał jakie są intencje tygodnika „Wprost”, kiedy podejmuje decyzję o publikacji nagrania, nie będę też bronił Nisztora, bo nie wiem dlaczego przez 3 lata się wstrzymywał od upublicznienia tej rozmowy” – wskazał.

Zaznaczył, że być może oskarżenia rzucane przez Giertycha względem Latkowskiego i Nisztora są słuszne. „Ale co to zmienia w ocenie Giertycha?” - pytał naczelny Telewizji Republika. „Sprawa jest oczywista: propozycje w trakcie tej rozmowy wychodzą od Giertycha” – skwitował.

TK,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook