Jedynie prawda jest ciekawa


Wielkie protesty na otwarcie Euro

24.04.2012

Sukces sobotniego marszu w obronie telewizji Trwam zachęcił organizatorów do powtórzenia demonstracji. Data kolejnego protestu zapowiada jednak większe emocje. Demonstranci mają przejść ulicami Warszawy pierwszego dnia Euro 2012, gdy zagrają reprezentacje Polski i Grecji – pisze „Rzeczpospolita”.

Chodzi o to, by protest został dostrzeżony przez media na całym świecie. Organizatorzy liczą na to, że w czasie inauguracji Mistrzostw Europy marsz zgromadzi podobną liczbę uczestników jak w minioną sobotę, gdy ulicami stolicy szło kilkadziesiąt tysięcy osób.

- Będziemy chcieli pokazać, że w naszym kraju nie szanuje się konstytucji, łamie się prawo i dyskryminuje katolików – mówi „Rz" poseł PiS Andrzej Jaworski, który koordynował przygotowania do poprzedniego marszu.

Jak dodaje, do kolejnego protestu zmuszają wypowiedzi szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka, który „Zamiast wyciągnąć wnioski z faktu, że tylu ludzi przyjechało do Warszawy, że zebrano 2 miliony podpisów w obronie TV Trwam, szydził z idei marszu, kpił z osób wspierających katolicką telewizję”.

W liście do Bronisława Komorowskiego posłowie PiS napisali, że są gotowi zaniechać protestów wyłącznie po zmianie zachowania ze strony przedstawiciela prezydenta w KRRiT.

Dworak odpowiada w rozmowie z „Rzeczpospolitą”:

Jestem zdziwiony i oburzony takimi zarzutami. Nie było żadnej mojej wypowiedzi, w której w sposób krytyczny czy ironiczny odnosiłbym się do manifestujących.

W marszu 8 czerwca obrońcy wolności mediów być może będą mieli towarzystwo związkowców niezadowolonych z projektu podwyższenia wieku emerytalnego. Decyzję o formie NSZZ „S” ma podjąć pod koniec kwietnia.

Na pewno demonstrować mają taksówkarze – przeciw projektowi deregulacji zawodów przygotowywanemu przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Zapowiadają manifestację właśnie na 8 czerwca, czyli w dniu otwarcia mistrzostw. Nie wykluczają, że na cztery dni zablokują Aleje Ujazdowskie – ulicę, przy której swoje siedziby mają minister Gowin i premier Donald Tusk.

Policja deklaruje, że protesty zabezpieczy, choć ostrzega, że może dojść do całkowitej blokady Warszawy, gdy na stadionie pojawi się kilkadziesiąt tysięcy kibiców, drugie tyle w strefie kibica, a kolejna wielka grupa maszerować będzie ulicami centrum miasta.

ruk, rp.pl

[Fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 2. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 3. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 4. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 5. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 6. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook