Jedynie prawda jest ciekawa


Większość Polaków negatywnie ocenia rząd

25.04.2012

68 proc. badanych źle ocenia pracę rządu; dobrze myśli o niej tylko 24 proc - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Również aż 61 proc. ankietowanych uważa, że premier Donald Tusk źle wypełnia swoje obowiązki, przeciwnego zdania jest tylko 30 proc. badanych.

Działalność rządu zdecydowanie dobrze ocenia mniej niż co setny badany (0 proc.). Blisko co czwarty (24 proc.) uważa jego  działalność za raczej dobrą. Negatywnie o pracy rządu mówi większość ankietowanych - zdecydowanie źle 45 proc., a raczej źle 23 proc. 8 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie. 

W porównaniu z wynikami sprzed miesiąca, ocena rządu praktycznie nie zmieniła się - w marcu raczej lub zdecydowanie źle oceniało ją łącznie 69 proc. badanych. Dobrze lub bardzo dobrze o działalności Rady Ministrów myślało 26 proc. respondentów. 5 proc. badanych nie miało zdania.

Jak wskazuje CBOS, porównanie bieżących wyników z poprzednimi pokazuje, że od lutego bieżącego roku oceny rządu są stosunkowo stabilne, a więc utrzymuje się bardzo znacząca przewaga ocen negatywnych i nie widać w tym względzie poprawy.

Według ośrodka centrowe poglądy polityczne w największym stopniu sprzyjają pozytywnym ocenom pracy rządu - odsetek ocen pozytywnych wynosi 36 proc. wśród osób o poglądach politycznych centroprawicowych i 44 proc. centrolewicowych. Wśród innych grup respondentów udział ten waha się od 22 proc. (dla osób o poglądach politycznych prawicowych) do 30 proc. (dla badanych o poglądach politycznych lewicowych).

Sondaż zrealizowano w dniach 13-18 kwietnia 2012 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

PAP/red.
[fot.PAP/Rafał Guz]

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook