Jedynie prawda jest ciekawa


Wawel: Szaleniec zaatakował turystów siekierą

08.05.2013

Do dramatycznych wydarzeń doszło na Wawelu w Krakowie. 48-letni mężczyzna uzbrojony w siekierę zaatakował grupę turystów zwiedzających Wawel. Potem próbował rozjechać grupę ludzi. Mężczyznę powstrzymali strażnicy.

Napastnik jadący samochodem chciał wjechać na teren Wawelu. To jednak mu się nie udało, zatrzymał samochód na barierkach i ruszył z siekierą w ręku na przebywającą obok grupę osób. Byli to turyści, którzy zwiedzali Wawel. Oprowadzał ich ksiądz, który stał się ofiarą napastnika. Wycieczkę oprowadzał ksiądz, który próbował jakoś interweniować. Wtedy atak skierował się przeciwko księdzu. Wygląda to na jakieś wielkie szaleństwo - informuje mł. insp. Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

Szczęśliwie całą sytuację zauważyli strażnicy wawelscy, którzy ruszyli na pomoc zaatakowanym ludziom. Jak informuje Nowak strażnicy strzelali dwukrotnie. Raz w powietrze, ale kiedy ten człowiek wsiadł do samochodu i próbował przejechać wycieczkę, strzelali drugi raz w opony samochodu. Wtedy też udało się go zatrzymać - relacjonuje.

Mężczyzna trafił na komendę. Napastnik jest mieszkańcem Krakowa, był trzeźwy w momencie ataku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policja zaznacza, że na razie nie wiadomo, co kierowało zatrzymanym. Zdaniem RMF FM, zatrzymany mężczyzna - Grzegorz S. - miał mówić: Wawel jest moim domem, nie chcę tutaj obcych.

RMF, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook