Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann o priorytetach dla Krakowa. "Można działać lepiej i szybciej"

27.04.2018
wasser27042018
Wassermann o priorytetach dla Krakowa. "Można działać lepiej i szybciej"

- W komisji śledczej ds. Amber Gold pokazałam, że chcę i potrafię pracować, że niezależnie od tego, jak ciężkie zadanie zostanie mi powierzone, to je wykonam - mówi kandydatka na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann(PiS). Zapowiada, że jej priorytetem będzie, by ludziom żyło się w mieście łatwiej.

Wassermann, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta, zapowiedziała w piątek, że jej kampania wyborcza nie będzie wymierzona personalnie w kogokolwiek, nie będzie jak donoszą media "kampanią na śmierć i życie". Podkreśliła, że kampanię chce prowadzić "uczciwie, rzetelnie i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym". Wyznała, że kiedy otrzymała propozycję kandydowania "nie zastanawiała się ani sekundy".

"Zdecydowałam się z wielką radością, wielką nadzieją na ubieganie się o fotel prezydenta w nadchodzących wyborach. Jestem z tego miasta, tu się urodziłam, mieszka tu cała moja rodzina" - mówiła Małgorzata Wassermann na konferencji prasowej w Krakowie. Przypomniała, że w Krakowie zdobyła wykształcenie i tu rozpoczęła pracę zawodową jako adwokat, a trzy lata temu dostała się do Sejmu, bo "wielu krakowian jej zaufało".

Od 2016 r. Małgorzata Wassermann przewodniczy komisji śledczej ds. Amber Gold. "Pracą w komisji pokazałam, że chce i potrafię pracować" - zaznaczyła posłanka.

Jak dodała, zna problemy mieszkańców miasta, bo jej samej one także dotyczą. "Widzę te miejsce, w których można by działać lepiej, szybciej" - mówiła. "Moim podstawowym priorytetem będzie to, żeby ludziom w mieście żyło się łatwiej" - zadeklarowała.

Wśród spraw do rozwiązana Wassermann wymieniła m.in. lepszą koordynację prowadzonych w mieście remontów i inwestycji. "Na pewno rzeczą, która jest bliska mojemu sercu ze względu na korki jest metro. Wiem, że ta dyskusja jest rozpoczęta, zlecone są pierwsze badania, studium. Ten pomysł jest w moim sercu bardzo pozytywnie odbierany" - powiedziała posłanka.

Zaznaczyła, że szczegóły swojego programu dla Krakowa przedstawi, kiedy kampania wyborcza się rozpocznie. Jej zdaniem ci kandydaci, którzy już teraz ją w sposób regularny prowadzą, łamią prawo.

Pytana o rywalizację z obecnym prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim oraz czy chce, żeby wystartował on w wyborach Wassermann powiedziała, że jest to jego decyzja, "Nie odbieram kampanii w kategoriach strachu. Który z kandydatów by nie startował, będzie miał swój program, będą rozmowy, będą debaty. Zobaczymy, kto z nas przekona krakowian" - mówiła pytana, czy boi się starcia z Majchrowskim, który od 16 lat rządzi miastem i ma doświadczenie w samorządzie.

"Nie spodziewajcie się Państwo z mojej strony kampanii, która będzie wymierzona personalnie w kogokolwiek. Kampanii na śmierć i życie. O śmierć i życie walczy się w szpitalu, o śmierć i życie walczy się tak jak teraz trwa walka o życie tego małego chłopca (Alfiego Evansa)" - mówiła. "Ja będę prowadziła uczciwą, rzetelną, mam nadzieję na bardzo wysokim poziomie merytorycznym kampanię i poddam się werdyktowi krakowian niezależnie od tego, jaki on będzie" - podkreśliła Wassermann.

"Nic nie wywołuje u mnie takiej radości, jak fakt, że wrócę na stałe do swojego miasta" - dodała posłanka.

"Mam nadzieję, że przez ostatnie trzy lata zasłużyłam na tę szansę, żebyście patrzyli państwo przez pryzmat Małgorzaty Wassermann, przez to, co ja zrobiłam i jak pracuję. Wszystkie dobre wzorce czerpałam i będę z niego czerpać. Natomiast chciałabym jednak pokazać to, co potrafię ja" - zadeklarowała pytana, co zaczerpnie ze stylu, w jakim politykę uprawiał jej ojciec poseł Zbigniew Wassermann, tragicznie zmarły w katastrofie smoleńskiej.

Wassermann powtórzyła, że nie ma potrzeby, by rezygnować z przewodniczenia komisji ds. Amber Gold. Jak poinformowała posiedzenia komisji zakończą się w lipcu, jedynie na wrzesień pozostanie przesłuchanie b. premiera Donalda Tuska.

Szef struktur PiS w Krakowie senator Marek Pęk mówił, że cieszy się, że kandydatura Małgorzaty Wassermann została zatwierdzona i ogłoszona. "Ze spokojem i pewnością siebie przystępujemy do dalszych przygotowań, do opracowania strategii w kampanii i opracowania programu. Myślę, że na tej strategii swoje piętno indywidualne odciśnie również pani poseł" - powiedział Pęk, (PAP)

Autor: Małgorzata Wosion-Czoba


Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 5. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 6. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 7. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook