Jedynie prawda jest ciekawa


Warszawa nawet po śmierci składa hołd Jaruzelskiemu

10.06.2014

Mogiła Wojciecha Jaruzelskiego, sowieckiego namiestnika i zbrodniarza komunistycznego, jest pod stałą obserwacją. Uchylający się od procesów aparatczyk i zdrajca nawet po śmierci może liczyć na specjalną ochronę.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita” zaznaczając, że grób Jaruzelskiego jest pilnie strzeżony. Zaczął być strzeżony jeszcze przed pogrzebem. Dzień wcześniej zamontowano zamontowano kamerę przy kwaterze, w której spoczął Jaruzelski.

„Na Wojskowych Powązkach często dochodzi do kradzieży czy aktów wandalizmu. Chcemy temu zapobiegać, a ponieważ pogrzeb budził tak olbrzymie emocje wśród Polaków, pierwsza kamera pojawiała się w kwaterze, gdzie pochowano generała. Ale będą kolejne na tym cmentarzu” - zapewnia Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Władze informują, że miesięczny koszt utrzymania kamery to 80 zł. Jednak generuje to inne koszty. Obraz z monitoringu trafia bowiem do warszawskiego centrum bezpieczeństwa, gdzie siedzibę ma m.in. straż miejska. Nie tylko kamera czuwa nad grobem generała. Pod mogiłę regularnie podjeżdżają patrole policji.

„Taką decyzję podjął komendant rejonowy po wydarzeniach na pogrzebie. Tak na wszelki wypadek” - tłumaczy podkomisarz Elwira Brzostowska z komendy policji na warszawskim Żoliborzu.

Jak widać władze Warszawy doskonale wiedziały i zdawały sobie sprawę, że zgoda na pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego na wojskowych Powązkach wywoła kontrowersje, a na pochówek nie ma zgody Polaków. Jednak zdaje się, że władzom to nie przeszkadzało. Dla nich ochrona Jaruzelskiego i po śmierci jest treścią gwarancji, jakie III RP dała komunistycznemu dyktatorowi...

TK,RP.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Warto poczytać

 1. facebook-14082018 14.08.2018

  Nastały mroczne czasy dla prawicowców na Facebooku?

 2. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 3. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 4. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 5. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 6. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook