Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa wzywa europosłów do "zdyscyplinowania rządu". Marzy mu się Majdan?

20.12.2017
Walesawiki
Wałęsa wzywa europosłów do "zdyscyplinowania rządu". Marzy mu się Majdan?

Lech Wałęsa zaapelował również do zagranicznych przywódców o nałożenie sankcji na członków obecnego rządu. - Nie zapraszać, nie wpuszczać, nie wizytować - napisał.

Były Prezydent zaapelował do europosłów "o zdecydowane solidarne popieranie wszystkich działań i dążeń UE zmierzających do zdyscyplinowania tego populistycznego ,nieodpowiedzialnego rządu" (pisownia oryginalna). - Należymy do zorganizowanej EUROPY gdzie są prawa, ale i obowiązki. Mamy wzajemne relacje i odpowiedzialność. Ja liczę, że Unia i inni przyjaciele pomogą Polsce na zdyscyplinowanie tego nieodpowiedzialnego populistycznego rządu - napisał Wałęsa.

W opinii Lecha Wałęsy nie wolno nigdy pozwolić żadnemu rządowi "na takie niszczenie podstaw Państwa, na takie kłamstwa, na przysięganie na Konstytucje i prośbę do PANA BOGA przy jednoczesnym łamaniu jej zasad".

- Mają prawo do rządzenia i zmian, ale nie tak daleko idących. Na tak daleko idące zmiany trzeba uzyskać dodatkowo zgodę Narodu. - podsumował swój wpis Lech Wałęsa.

Kilka godzin później Lech Wałęsa zaapelował również o to, by "Nie zapraszać, nie przyjmować, nie wpuszczać, nie wizytować itp" członków obecnego rządu i posłów PiS. - Dziękuję UNII za męską decyzje, ale teraz proszę by to wszystko, co niekorzystne trafiało nie w Naród Polski, ale w tych, co do tego doprowadzili - napisał Wałęsa.


kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook