Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa: „Adamowicz może trafić do więzienia”. Kandydat PO domaga się wyjaśnień w sprawie „walizki pieniędzy”

07.09.2018
walesa-vs-adamowicz-7092018
Wałęsa: „Adamowicz może trafić do więzienia”. Kandydat PO domaga się wyjaśnień w sprawie „walizki pieniędzy”

Jarosław Wałęsa tłumacząc swój start przeciwko Pawłowi Adamowiczowi w wyborach wyraził obawy, że obecny prezydent Gdańska trafi do więzienia. „Mamy realną szansę, że przy wygranej Adamowicza, zostanie pozbawiony wolności przez swoje problemy, a Gdańskiem będzie rządzić komisarz z nadania PiS” - wyjaśnia.

Syn byłego prezydenta na urząd prezydenta miasta Gdańsk kandyduje z ramienia koalicji PO i Nowoczesnej, natomiast Paweł Adamowicz z własnego komitetu. Rozłam wśród gdańskiej opozycji najbardziej jest widoczny w sondażach przedwyborczych, zgodnie z którymi różnice pomiędzy poszczególnymi kandydatami są niewielkie. Najbardziej korzysta na tym przedstawiciel PiS w wyborach samorządowych w Gdańsku, Kacper Płażyński.

Wałęsa w wywiadzie dla „Dziennik Gazeta Prawna” wytłumaczył, iż w przeszłości wspierał obecnego prezydenta Gdańska, będąc nawet przewodniczącym w jego komisji wyborczej. Zdaniem kandydata PO, wszelkie problemy i afery związane z Adamowiczem dają realną możliwość osadzenia polityka w więzieniu. 

-To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem – wyjaśnia Wałęsa, krytycznie wypowiadając się o Adamowiczu, który jego zdaniem „nie ocenia rzeczywistości realnie”. A ma być to „zasługą” ludzi zasiadających w gdańskim biznesie oraz spółkach miejskich, którzy mamią Adamowicza zapewnieniami, iż jest „najlepszy”.

-Najlepiej by było, gdyby wyszedł i publicznie powiedział, że nie kandyduje, tylko popiera kandydata Platformy i Nowoczesnej, to odszedłby w chwale, a nie jako ten, który rozbija pomysł zjednoczonej opozycji – uważa syn byłego prezydenta RP. Dla niego ewentualna wygrana Adamowicza jest ryzykiem i zagrożeniem. Kandydat PO jest zdania, że Adamowicz najprawdopodobniej trafi do więzienia, a przy jego prezydenturze oznaczałoby to wstawienie na jego miejsce komisarza z nadania PiS.

Z kolei Paweł Adamowicz broni się, że wszelkie problemy związane z jego oświadczeniami majątkowymi powstały „przez przypadek”. Co więcej prezydent Gdańska postanowił uderzyć w swoja byłą partię.

-PO ma problem sama ze sobą. nigdy nie była partią antysamorządową, ale mogła dla samorządu zrobić znacznie więcej niż zrobiła. - ocenia polityk, który „samorządowy problem” opozycji zarzuca jej przywództwu, mającemu ignorować swoich przedstawicieli w radach miasta oraz nie są lojalni wobec swoich ludzi - To różni PO od PiS, że Kaczyński jest lojalny wobec swoich działaczy bardzo długo.

Na sam koniec odniósł się do swojego przeciwnika w nadchodzących wyborach, który w życiu politycznym Gdańska oraz PO miał być „niemal nieobecny”. Skrytykował także obecnego szefa Platformy, Grzegorza Schetynę.

-Samorząd go jakby uwierał. Wiem doskonale, że nie lubił nas, prezydentów, bo nie szliśmy pod linijkę, cytuję: „Zbyt często się buntowaliśmy” - podkreślił.

JD/ TVP Info

Warto poczytać

 1. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 2. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 3. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 4. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 5. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 6. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 7. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 8. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook