Jedynie prawda jest ciekawa


W Warszawie zebrał się zarząd PO

17.12.2016

W Warszawie o godz. 9 zebrał się zarząd krajowy PO w związku z piątkowymi wydarzeniami w Sejmie i przed Sejmem.

W Warszawie o godz. 9 zebrał się zarząd krajowy PO w związku z piątkowymi wydarzeniami w Sejmie i przed Sejmem. Liderzy Platformy będą zastanawiać się nad ewentualnymi dalszymi krokami w tej sprawie.

Po posiedzeniu planowana jest konferencja prasowa szefa PO Grzegorza Schetyny.

Przed rozpoczęciem spotkania zarządu Schetyna poinformował, że w sobotę ma także w planach spotkanie z przewodniczącymi PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Nowoczesnej Ryszardem Petru. "Będziemy zastanawiać się, jak reagować w tej sytuacji, bo rzeczywiście jest ona zupełnie nowa" - podkreślił szef PO.

"To, co zdarzyło się wobec posłów, a na końcu w ogóle parlamentu, i to, co zdarzyło się przed trzecią w nocy jest też takim symbolem arogancji władzy. Ja nie pamiętam od lat takiej sceny wcześniej w Sejmie, a później przed nim. To arogancja władzy i dowód na to, ze pycha kroczy przed upadkiem" - mówił Schetyna.

Pytany przez dziennikarzy, czy to szczyt tego napięcia, odparł, że jego zdaniem raczej nie. "Myślę, że nie, bo to jest takie kroczące i pełzające. To, co widzieliśmy wczoraj, było takim przykładem, że ta sytuacja eskalowała aż do tego wybuchu nocnego. Ale nie jest tak, że to nie zostanie, jesteśmy przecież cały czas w Sali sejmowej, jesteśmy tutaj, będziemy w kontakcie" – powiedział Schetyna.

"Gdybym jednym zdaniem miała określić, to co się wydarzyło wczoraj, to powiedziałabym, że to jest taka demonstracja pychy i pogardy dla wszystkich, którzy myślą inaczej niż PiS" - powiedziała Ewa Kopacz. Dodała, że trzeba wyciągnąć wnioski, aby taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła, ale te wnioski muszą wyciągać "ci którzy rządzą i mają arytmetyczną większość".

"Sejm w swojej regulaminowej formule przestał działać, marszałek naruszając reguły demokracji uniemożliwił posłom wypowiadanie się. A demokracja to debata i dyskusja, po to, by dbać o dobro wspólne. Marszałek to uniemożliwił" - powiedział Cezary Grabarczyk.

W sobotę przed Sejmem nadal trwa pikieta kilkudziesięciu osób.

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. para-prezydencka-26092018 26.09.2018

  Zadziwiające zachowanie Pierwszej Damy wobec „obrońców konstytucji”. Nagranie Agaty Dudy podbija internet

  Andrzej Duda uczestniczył w 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przez cały czas trwania wizyty towarzyszyła prezydentowi jego małżonka, Agata Duda, która zaskoczyła zebraną w Nowym Jorku grupę osób wykrzykujących hasło „Konstytucja”

 2. petru-vs-lubnauer-26092018 26.09.2018

  Hit! Petru ośmiesza Nowoczesną, a liderka partii prosi o wpłacanie pieniędzy na jej utrzymanie

  Iskrzy w obozie opozycji.Były lider Nowoczesnej nie ma zbyt dobrego zdania o swojej poprzedniej partii. Z kolei obecna szefowa ugrupowania opisuje swoje relacje z Ryszardem Petru oraz zachęca do… wpłacania datków na partię

 3. ewa-kopacz-26092018 26.09.2018

  Czy Kaczyński ma się kogo bać? Zdaniem Ewy Kopacz w Polsce jest osoba potężniejsza od prezesa PiS

  Ewa Kopacz udzieliła ciekawego wywiadu dla portalu onet.pl. W pewnym momencie była premier Polski zaskoczyła uznając, że w partii PiS jest osoba z silniejszą pozycją od Jarosława Kaczyńskiego, która dzierży w Polsce pełnię władzy.

 4. Kaczynski130420182 26.09.2018

  Jarosław Kaczyński się nie oszczędza. Wiadomo, kiedy odbędzie się operacja prezesa PiS

  Jarosław Kaczyński wspiera jak może premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii samorządowej. Pomimo problemów z chorym kolanem, prezes Prawa i Sprawiedliwości wcale nie oszczędza się i pomaga szefowi rady ministrów podczas podróży po Polsce

 5. morawiecki03022018 26.09.2018

  Premier celnie podsumował stan opozycji w Polsce. Co Morawiecki sądzi o działalności totalnych?

  Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla dziennikarzy „Super Expressu”. Premier mówił m.in. o programie rządu PiS dla rolników, o niedawnym spotkaniu z sędzią Małgorzatą Gersdorf oraz reformie sądownictwa, a także o stanie opozycji w Polsce

 6. bodnar21052018 25.09.2018

  Adam Bodnar walczy z „dyskryminacją religijną” w szkołach. Domaga się „lekcji religii mniejszościowych”

  Trzeba poprawić organizację lekcji religii mniejszościowych i etyki - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN Anny Zalewskiej. Weług niego dyrektorzy powinni obowiązkowo informować rodziców i uczniów o możliwości i zasadach organizacji takich lekcji.

 7. gra-o-wybor-2-25092018 25.09.2018

  Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

  Poznański radny PiS Michał Boruczkowski stworzył grę internetową, która tematyką odnosi się do zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce

 8. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook