Jedynie prawda jest ciekawa


Ustawa, które legalizuje samowolkę

11.03.2015

Nowy projekt przepisów dotyczących zapłodnienia in vitro, jeszcze pogorszy sytuację w tej materii – uważa Tomasz Terlikowski

To ustawa, która legalizuje samowolkę, a nie ją ogranicza – stwierdził w programie „Chłodnym okiem” Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika.

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o in vitro. Zgodnie z proponowanymi przepisami ze sztucznie wspomaganego zapłodnienia będą mogły korzystać małżeństwa i inne pary pozostające we wspólnym pożyciu.

– To ustawa, która legalizuje samowolkę, a nie ją ogranicza – mówił Tomasz Terlikowski. Zauważył ponadto, że projekt ustawy nie ustala ograniczeń wiekowych korzystania z in vitro. – Np. 60-latka może mieć dziecko z in vitro – mówił.

Terlikowski przypominał, że polska konstytucja chroni instytucję małżeństwa, tymczasem ustawa ma dopuszczać in vitro także dla par pozostających we wspólnym pożyciu.

Odniesiono się także do opinii prezydenta Bronisława Komorowskiego, który deklarując się jako wierzący katolik popiera in vitro. Komorowski, oceniając przyjęcie rządowego projektu, stwierdził, że opowiada się za życiem.

– W Wielkiej Brytanii na 20 zarodków, wszczepiany jest jeden. Pytam więc pana prezydenta, czy jest przyjacielem tego jednego życia, czy tych 19 – podkreślał Tomasz Terlikowski.

ŁS / TV Republika                                

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby doność na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 8. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook