Jedynie prawda jest ciekawa


Tytaniczna praca PiS. Chcą pokazać wszystkie afery PO

14.11.2014

Prawo i Sprawiedliwość zaskoczyło pracowitością. Pod koniec kampanii samorządowej prezentuje to, co wielu Polakom wydaje się trudne do ogarnięcia. PiS zebrał w jednym serwisie... wszystkie afery rządzącej partii.

Na specjalnej stronie Mapaafer.pl Polacy mogą przypomnieć sobie o skandalach władzy i patologiach hodowanych przez koalicję PO-PSL.

"Siedem lat rządów PO-PSL to czas wielkich afer, takich jak afera hazardowa, stoczniowa, infoafera, taśmowa i wiele mniejszych. Żadna z nich nie została wyjaśniona. Ich bohaterowie nie zostali ukarani. Ten serwis ma to wszystko pokazać" – powiedział rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Na razie na stronie znajdują się informacje o ok. 200 nadużyciach.

"Serwis będzie działał także po wyborach samorządowych. Obawiam się, że będzie ciągle uzupełniany o nowe afery" - podkreślił.

Pomysł PiS-u oczywiście nie spodobał się politykom PO. W ich ocenie PiSowski portal jest bełkotem. "To jeden wielki bełkot, z którego kompletnie nic nie wynika. Wiadomo, jest ostatni dzień kampanii wyborczej, brzydko się chwytają. Podstawowym wskaźnikiem na tej mapie powinni być parlamentarzyści PiS, którzy sobie zrobili biuro podróży z Sejmu wyłudzając pieniądze" - powiedział rzecznik klubu PO Paweł Olszewski, udając, że jego formacja z aferami i skandalami nie ma nic wspólnego. Fakty jednak są inne, co nie może budzić wątpliwości.

Witryna PiS znajduje się pod adresem: mapaafer.pl. Na stronie znajduje się m.in. mapa Polski z zaznaczonymi punktami, gdzie miało dojść do nieprawidłowości oraz ich krótki opis. PiS powołuje się na sprawy nagłośnione przez media m.in. zakup pociągu Pendolino, sprawę modernizację Stadionu Śląskiego, kwestie dot. przejęcia i sprzedaży przez rodzinę Hanny Gronkiewicz-Waltz kamienicy w centrum Warszawy.

Platforma może robić i mówić wiele, by nie kojarzono jej z aferami, jednak fakty mówią same za siebie. Rząd PO i PSL ma na swoim koncie szereg wielkich afer i skandali. Słowa tego nie zmienią...

TK,PAP
[Fot. Mapaafer.pl]

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook