Jedynie prawda jest ciekawa


TVP pozwie Newsweeka. Zmyślili cytat z Jacka Kurskiego?

06.05.2018
newsroom06052018
TVP pozwie Newsweeka. Zmyślili cytat z Jacka Kurskiego?

TVP zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec dziennikarki Renaty Grochal i wydawcy "Newseeka". Problemem jest artykuł, który zapowiedziano dziś na stronie internetowej tygodnika.

W związku z publikacją portalu newsweek.pl, z dnia 6 maja br., autorstwa pani Renaty Grochal, na temat rzekomych kulis pracy w ,,Wiadomościach” Telewizja Polska informuje, że tekst ten zawiera nieprawdziwe stwierdzenia oraz zmyślone wypowiedzi, które nigdy w TVP nie padły – informuje TVP w swoim oświadczeniu.

Tekst Renaty Grochal ukazał się w niedzielę rano na stronie tygodnika Tomasza Lista, w wersji cyfrowej ma być dostępny w godzinach wieczornych. Artykuł w krytycznym świetle stawia standardy pracy w „Wiadomościach”.

– W „Wiadomościach” zostali już tylko wyznawcy PiS albo tacy, którym jest wszystko jedno - mówią w TVP. Propaganda wchodzi w jeszcze ostrzejszą fazę, bo idą wybory samorządowe. O to czy i gdzie są jej granice zapytaliśmy gwiazdy programu: Krzysztofa Ziemca, Danutę Holecką oraz szefa „Wiadomości”, Jarosława Olechowskiego – pisze dziennikarka Newsweeka.

W kolejnych fragmentach tekstu zapoznajemy się m. in. z wypowiedziami redaktora Krzysztofa Ziemca i z opisem pracy newsroomu TVP, który 11 kwietnia br. nie transmitował konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Według Renaty Grochal do szefa newsroomu miał zadzwonić prezes Kurski, który nie chciał transmitować konferencji podkomisji.

Według TVP publikacja Newsweeka „jest skandaliczna, pomawia i narusza dobre imię nadawcy publicznego oraz jego pracowników”.

–  TVP i pomówione osoby bezzwłocznie podejmą kroki prawne przeciwko autorowi i wydawcy, a także w każdym przypadku jej powielania – zapowiada centrum informacji TVP.

ac/tvp


Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook