Jedynie prawda jest ciekawa


Tuskowi jest smutno. Tuskowi jest przykro. Sprawdź dlaczego!

22.06.2017

- Jest mi naprawdę smutno, że jest ofiarą nienawiści, jaką żywią do mnie dziś rządzący Polską – powiedział o swoim synu były premier a dziś prezydent UE Donald Tusk. Smutek eks-premiera to komentarz do wczorajszego przesłuchania Michała Tuska podczas komisji Amber Gold, podczas którego dowiedzieliśmy się m.in., że zarówno Tusk-ojciec jak i jego syn wiedzieli, że firma Marcina P. to „lipa”.

W minionych latach Donaldowi Tuskowi nie raz było –  z różnych powodów - przykro i smutno. Przypominamy te wzruszające chwile i pytamy: za co jeszcze powinno być mu przykro? Co powinno go smucić?

Za „Donald matole”

Wiosną 2013 roku kibice Jagielloni Białystok skandowali znane i bardzo popularne wówczas hasło „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Policja zatrzymała 43 osoby, którym postawiono zarzuty z kodeksu wykroczeń.

- Przykro mi. Nigdy nie oczekiwałem jakiejkolwiek reakcji, gdy ludzie wypowiadają na mój temat pogląd, nawet tak radykalny jak ten kibicowski. Potrafię z tym żyć – stwierdził ówczesny premier Donald Tusk.

Bo debata o Polsce

Na początku zeszłego roku Donaldowi Tuskowi było bardzo smutno z powodu debaty o rzekomym naruszaniu praworządności w Polsce, która odbyła się w Parlamencie Europejskim. Smutku nie zatarł nawet fakt, że do debaty doprowadzili ludzie Tuskowi bardzo bliscy – jego stronnicy polityczni z Unii i polska opozycja, której jest faktycznym, choć nieformalnym liderem.

- Jest to dość smutny dzień. Pierwszy raz w historii naszej obecności w UE jesteśmy przedmiotem raczej smutnej debaty. Przedstawiciele polskich władz muszą bronić swoich racji, które są kwestionowane i budzą wiele emocji w Europie, na świecie i w Polsce – uronił (prawie) łzę prezydent Unii Europejskiej.

Za „sorry, taki mamy klimat”

Tę wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej, prawej ręki Donalda Tuska w jego rządzie a dziś unijnej komisarz pamiętamy chyba wszyscy. W styczniu 2014 roku Polskę sparaliżowały nie tak znów katastrofalne opady śniegu i mróz. Pociągi stanęły w polu, ale ówczesna minister transportu miała na to świetne wytłumaczenie: „Sorry, taki mamy klimat” – rzuciła do kamery i uznała sprawę za zamkniętą.

- Jest mi przykro. Przepraszam – pokajał się w imieniu ulubienicy premier Tusk.

Za „żółwika z Putinem”

W kwietniu 2014 roku prasa opublikowała słynne zdjęcie z 10 kwietnia 2010 roku, na którym widać Donalda Tuska, jak wykonuje w rozmowie z Władimirem Putinem gest zinterpretowany przez wielu jako dziwnie przyjazny i radosny w tych tragicznych okolicznościach „żółwik”.

- Strasznie mi przykro to komentować. Wszyscy widzieli co się dzieje. Insynuowanie, że ktoś miał uśmiech na twarzy jest obrzydliwe – powiedział wówczas oburzony Donald Tusk.

Za taśmy prawdy

W czerwcu 2014 roku wybuchła afera związana z ujawnieniem taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele. To była prawdziwa bomba, która – jak się szybko okazało – mocno nadwątliła zaufanie Polaków dla Platformy. Nie mogło być zresztą inaczej, bo z nagrań wyłonił się obraz bezczelnych działaczy, załatwiających swoje interesy, szydzących ze zwykłych obywateli a na dodatek rzucających mięsem nad talerzami z kupowanymi za pieniądze podatników frykasami. Komentarz Donalda Tuska – umieszczony w weekend post na Twitterze – przeszedł do historii.

- Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej – napisał Donald Tusk.

Za przesłuchanie w prokuraturze

Całkiem niedawno Donaldowi Tuskowi „było przykro”, bo prokuratura śmiała wezwać go na świadka w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

- To są zawsze przykre i trudne sytuacje. Nie mogę uniknąć wrażenia, że cała sprawa ma jednoznaczny podtekst polityczny i w tym sensie może być nawet jeszcze trudniejsza niż zwykłe, rutynowe działania organów sprawiedliwości – narzekał na sopockim dworcu kolejowych najsłynniejszy obywatel tego nadmorskiego kurortu.

Niebawem i sam Donald Tusk stanie przed komisją do spraw wyjaśnienia afery Amber Gold. Nie można wykluczyć, że były premier będzie się też musiał pojawiać w Polsce przy okazji innych spraw związanych z ośmioletnimi rządami PO. 

 

Za co jeszcze może być przykro Donaldowi Tuskowi? Chętnie poznamy Państwa opinie – zapraszamy do komentowania! 

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook