Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk nie zamierza się tłumaczyć

04.06.2015

„Skarga na aktywność kampanijną Donalda Tuska jest motywowana politycznie” – pisze rzecznik Tuska.

„Deklaracje polityczne składane przez Przewodniczącego Rady Europejskiej nie są aktami administracyjnymi” - pisze Preben Aamann, rzecznik Donalda Tuska, odnosząc się do skargi, jaką na Tuska złożył prof. Ryszard Legutko. Europoseł PiS chciał, by Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśnił, czy Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej może angażować się w krajowe spoty partyjne.

„Przewodniczący Donald Tusk przyjął do wiadomości skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich i oczekuje na decyzję. Wydaje się, że skarga motywowana jest bardziej politycznie niż rzeczywiście odnosi się do błędów w administracji. Deklaracje polityczne składane przez Przewodniczącego Rady Europejskiej nie są aktami administracyjnymi. Dodatkowo Donald Tusk wypowiadał się w charakterze prywatnym a nie w charakterze Przewodniczącego Rady Europejskiej. Co więcej Donald Tusk nie brał udziału w kampanii Bronisława Komorowskiego ani nikogo innego w trakcie wyborów w Polsce ale jedynie odpowiadał na zadane mu pytania” - poinformował Preben Aamann, rzecznik Donalda Tuska.

Jednak zdaje się, że rzecznik wprowadza opinię publiczną w błąd. Donald Tusk wyraził poparcie dla Bronisława Komorowskiego z własnej inicjatywy, wypowiadał się nie pytany przez nikogo. I właśnie w ten sposób wziął udział w kampanii kandydata PO na prezydenta.

Donald Tusk tłumaczył, że musi zabrać głos w związku z „bieżącymi wydarzeniami w Polsce”. Dziś zdaje się, że próbuje udawać, że to nie był on… Ale Polaków zapewne to nie dziwi. Pamiętają jeszcze rządy Donalda Tuska i rzucane przez niego co chwilę puste zapowiedzi.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook