Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk nie rozumie internetu

07.02.2012

Premier Donald Tusk zaprosił zainteresowane środowiska, aby porozmawiać o umowie ACTA. W większości jego zaproszenie zostało zbojkotowane, natomiast uczestnicy debaty stwierdzili zgodnie, że premier nie rozumie internetu.

Tak stwierdził m. in. radca prawny Aleksander Zioło, który brał udział w protestach przeciw wprowadzeniu umowy ACTA. Zwrócił uwagę, że polskie przepisy dotyczące prawa autorskiego pochodzą z 1994 roku, a więc z epoki przedinternetowej w Polsce.

Jakub Śpiewak z fundacji Kidprotect.pl żałował z kolei, że na debacie nie pojawili się przedstawiciele środowisk najostrzej krytykujących ACTA. Jego zdaniem, zabrakło merytorycznych uwag tych organizacji.

Debatę z Tuskiem zbojkotowały najważniejsze organizacje walczące o wolność w Internecie. Według nich, nieodpowiednia była przede wszystkim forma zaproszenia na to zwołane naprędce spotkanie. Organizacje chcą także, aby rząd najpierw opublikował dokumenty w sprawie umowy i domagają się informacji, jak przebiegały negocjacje i jakie było stanowisko polskiego rządu.

Wśród organizacji, które zbojkotowały poniedziałkową debatę z premierem były m. in. Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy Fundacja Nowoczesna Polska.

Polskie Radio/TLa

[fot.premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 6. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook