Jedynie prawda jest ciekawa


Trzeba wymierzyć sprawiedliwość!

11.03.2016

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. 

Na początku Jarosław Kaczyński wyraził wdzięczność Antoniemu Macierewiczowi i zapowiedział, że niebawem ruszy „porządne śledztwo w tej sprawie”. 

"Idziemy we właściwym kierunku, ale nie oznacza to, że już wszystko zostało załatwione. Jest sprawa dwóch pomników - ofiar katastrofy smoleńskiej i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy dbać o to, przychodząc tutaj, by powstawały pomniki, by to uczczenie ich [ofiar] pamięci tu, w centrum Warszawy, nastąpiło. O tym marzyliśmy, a dzisiaj wydaje się to realne" — powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. 

Odnosząc się do tradycji marszów w kolejne miesięcznice smoleńskie, Kaczyński stwierdził:  

"Zapoczątkowali je polscy patrioci, którzy szczerze przeżyli to wielkie narodowe nieszczęście 10 kwietnia 2010 r. Oni wyciągnęli z tego wnioski."

Prezes PiS przypomniał, że były chwile zwątpienia, ale to już przeszłość.  

"Wiara zwyciężyła, wola zwyciężyła i musi zwyciężać nadal. Musimy iść dalej i doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw i by została wymierzona sprawiedliwość, by nastąpiło upamiętnienie. Nie dajmy się zdemobilizować, nie dajmy nikomu przekonania, że to już zostało załatwione, a nasze zadania są już spełnione" — podkreślał lider partii rządzącej. 

Na koniec Jarosław Kaczyński przypomniał, że mimo odmiennej sytuacji niż jeszcze przed rokiem, ludzie dalej powinni uczęszczać na uroczystości miesięcznic smoleńskich i jednoczyć się w pamięci o ofiarach katastrofy, by „polska godność została przywrócona”.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Jace Turczyk]

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook