Jedynie prawda jest ciekawa


Trzaskowski z 2015 roku. Trudno uwierzyć, że naprawdę to powiedział

08.06.2018
trzaskowski080620818
Trzaskowski z 2015 roku. Trudno uwierzyć, że naprawdę to powiedział

Wygląda na to, że kandydatury Rafała Trzaskowskiego na stanowisko prezydenta Warszawy nikt w Platformie Obywatelskiej nie przemyślał. Liczne wpadki, jakie dotychczas zaliczał polityk PO, bledną w konfrontacji z jedną z jego archiwalnych wypowiedzi z roku 2015 roku. Trzaskowski był gościem programu „Młodzież kontra”, kręconym - jakżeby inaczej - w krakowskim studiu TVP. Jedno z pytań dotyczyło Nord Stream 2, a odpowiedź była po prostu kompromitująca.

Zapytany o skrajnie niekorzystny dla Polski Gazociąg Północny, który w 2011 wyewoluował w Nord Stream 2, Trzaskowski odpowiedział: 

Kwestia dotycząca Nord Stream 2. Rzeczywiście, jest parafowane porozumienie, porozumienie prywatnych firm. Dzięki Bogu nie stoją za tym rządy.

W 2015 roku! W tym czasie nie tylko eksperci ds. energetyki, ale wszyscy choćby odrobinę zainteresowani tematem, wiedzieli już, że największe europejskie koncerny energetyczne podpisały z Gazpromem szereg bardzo ważnych umów na rozbudowę gazociągu Nord Stream II. Pomysł był oczywiście od samego początku był pilotowany przez rządy w Berlinie i Moskwie, co jest przecież dość powszechną wiedzą. Zwolennikami gazociągu od etapu projektowego były przecież takie osoby, jak Gerhard Schröder i ówczesny prezydent Rosji Władimir Putin

Wspólna rosyjsko-niemiecka umowa zawarta została dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech w 2005 (!) roku. Po wyborach Schröder stracił swoje stanowisko i… został przewodniczącym rady nadzorczej konsorcjum powołanego do budowy gazociągu. Skandal wywołany przez zachowanie niemieckiego polityka odbił się w światowych mediach tak szerokim echem, iż musiał o nim słyszeć absolutnie każdy. 

Podobne kontrowersje wywołały, trzy lata po niemieckich wyborach, działania fińskiego premiera Paavo Lipponena, który również po zakończeniu działalności politycznej trafił do Nord Stream, by reprezentować konsorcjum w kontakcie z władzami w Finlandii

Politycy i rządy od samego początku były zaangażowane we wszystkie inicjatywy związane z Nord Stream i Nord Stream 2. Więcej! Po swojej politycznej  działalności bez odrobiny wstydu i zażenowania dalej pracowali na rzecz konsorcjum. O tym również nie słyszał Rafał Trzaskowski?

Doprawdy, trudno w to uwierzyć. Sebastian Kaleta, wiceszef komisji weryfikacyjnej i były rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości, napisał wprost:

– Niesamowite, kolejny raz @trzaskowski_ mówi językiem niemieckiej dyplomacji. Przypominam, Warszawa to nie Berlin! – skomentował Kaleta na Twitterze. 

Warto też dodać, iż program emitowano we wrześniu 2015 roku, kiedy Rafał Trzaskowski sprawował formalnie funkcję wiceszefa MSZ.

– On wtedy w zasadzie był wiceministrem spraw zagranicznych Niemiec –zauważył jeden z Internautów.

Mocne słowa, ale czyż nie tak to właśnie wygląda?

ac/twitter

fot. screen z TVP

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook