Jedynie prawda jest ciekawa


Trzaskowski ujawnia: wszyscy w Krakowie wiedzieli, że jestem warszawiakiem

03.11.2017
Trzaskowski02112017
Trzaskowski ujawnia: wszyscy w Krakowie wiedzieli, że jestem warszawiakiem

Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną, a na pewno nie ja - powiedział w piątek kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski (PO). Jak dodał, jeżeli będzie taka wola Pawła Rabieja (Nowoczesna) zaprosi go do współpracy. "Ja chcę współpracować z Nowoczesną" - zadeklarował poseł.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

Trzaskowski pytany w radiu Zet, czy jego kandydatura wychodzi na złość PiS, czy Nowoczesnej podkreślił, że chce walczyć z PiS, a nie z Nowoczesną. - Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną, a na pewno nie ja - oświadczył.

Dopytywany po co w takim razie jego kandydatura powiedział, że Nowoczesna ma swojego kandydata na prezydenta Warszawy. - A po drugie ile można stać z opuszczonymi rękami jak z lewej i prawej (strony) pojawiają się ciosy - zaznaczył poseł.

Na sugestię, że trzeba było się wcześniej dogadać z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru i stworzyć zjednoczoną opozycję Trzaskowski powiedział: "Próbowaliśmy, ale jeżeli Nowoczesna mówi, że ma swojego kandydata, jeżeli Ryszard Petru zaczyna mówić językiem Prawa i Sprawiedliwości, że tak naprawdę Platforma nie może wystawić kandydata, bo on będzie obciążeniem, to trudno w tym momencie stać w kącie".

- Ja zawsze będę szukał porozumienia z Nowoczesną - oświadczył. - Niech się uderzy w pierś ten, który zaczął, a nie my. My chcemy się bić z PiS, a nie z Nowoczesną. Z Nowoczesną chcemy się dogadać. Ja mogę same dobre rzeczy o Nowoczesnej panu powiedzieć - podkreślił polityk PO.

Na pytanie, czy to oznacza koniec zjednoczonej opozycji Trzaskowski odparł, że nie. - To jest dopiero początek - zaznaczył.

Poseł powiedział też, że zaprosi do współpracy kandydata Nowoczesnej na prezydenta stolicy Pawła Rabieja. Dopytywany, czy zaproponuje mu, że stanowisko wiceprezydenta Warszawy powiedział: "Ja proponuję mu przede wszystkim rozmowę. Oczywiście, że jeżeli będzie taka wola Pawła Rabieja. Ja chcę współpracować z Nowoczesną".

Na pytanie jak ocenia działania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz powiedział, że trudno jednoznacznie ją ocenić przy aferze reprywatyzacyjnej. - Ja uważam, że to jest kwestia paru miesięcy, gdzie reprywatyzacja przysłania ocenę Hanny Gronkiewicz-Waltz, bo za parę miesięcy ludzie zrobią parę kroków do tyłu i ocenią, myślę, pozytywnie, a za parę lat to już w ogóle bardzo pozytywnie Gronkiewicz-Waltz - podkreślił poseł PO.

Według niego afera reprywatyzacyjna przysłania pewien dorobek prezydent Warszawy. - I dlatego trudno jednym zdaniem tak jednoznacznie ją ocenić. Ale jestem absolutnie przekonany, że Gronkiewicz-Waltz będzie dobrze oceniana jako prezydent tego miasta - dodał Trzaskowski. Podkreślił jednocześnie, że "przyklejanie" go do Hanny Gronkiewicz-Waltz i do reprywatyzacji jest "po prostu śmieszne".

Na uwagę, że w 2010 roku był szefem kampanii wyborczej obecnej prezydent stolicy Trzaskowski odparł, że wtedy nie było jeszcze reprywatyzacji. - Ja nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za reprywatyzację, ale ja przede wszystkim chcę zmiany - oświadczył.

Trzaskowski był także pytany o to, że dwa lata temu startował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu krakowskim, a dziś startuje na prezydenta Warszawy.

- Jako warszawiak musiałem się uwiarygodnić w Krakowie. Fakt faktem, że mój ojciec, dziad i pradziad to są krakusy. Natomiast cała rodzina mojej matki oraz ja urodzony na Powiślu i mieszkający całe życie na Starówce jestem warszawiakiem - podkreślił poseł.

Dodał, że nigdy tego nie ukrywał. - Wszystkie spoty w Krakowie były z przymrużeniem oka, bo wszyscy w Krakowie wiedzieli, że jestem warszawiakiem - mówił Trzaskowski.

PAP

Warto poczytać

 1. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 2. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 3. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 6. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook