Jedynie prawda jest ciekawa


Trzaskowski chwali się aktywnością, której nie ma? W kandydata PO zdaje się nie wierzyć nawet Grzegorz Schetyna

11.08.2018
trzaskowski-schetyna-1182018
Trzaskowski chwali się aktywnością, której nie ma? W kandydata PO zdaje się nie wierzyć nawet Grzegorz Schetyna

Choć Patryk Jaki z promocją własnej osoby jako kandydata na prezydenta Warszawy wystartował później od Trzaskowskiego, w mediach oraz portalach społecznościowych robi większą furorę od swojego rywala w PO. Wszystko to za sprawą wysokiej aktywności wiceministra w stosunku do mieszkańców, której większość dziennikarzy nie przypisuje kandydatowi z ramienia PO. W swojego kandydata zdaje się także nie wierzyć sam Grzegorz Schetyna.

Akcja #100imyPodBlokiem zorganizowana przez sztab wyborczy Patryka Jakiego zakończyła się sporym sukcesem. Polityk nie tylko zbliżył się do mieszkańców, wykazał się sporym zaangażowaniem oraz z całą pewnością zdobył sobie kilka głosów jeszcze przed kampanią. Przede wszystkim przyćmił samego Rafała Trzaskowskiego, który w czasie całej akcji pozostał całkowicie w cieniu i wykazywał się małą aktywnością. Taki zarzut przedstawiają także dziennikarze TVN, stacji raczej przychylnej totalnej opozycji.

Podczas rozmowy z jednym dziennikarzy tej stacji w „Faktach po faktach” lider PO Grzegorz Schetyna został zapytany o swojego kolegę z partii. Chwalił go, że się stara, ale „ma przeciwnika, która nie ma żadnych ograniczeń: rozdaje jabłka, wszystkim wszystko obiecuje. Jak sam podkreślił na koniec, Trzaskowski „ma szansę, ale nie jest faworytem”.

Tymczasem sam Rafał Trzaskowski próbuje się bronić na zarzuty dotyczące jego aktywności. Jak podaje portal wp.pl biuro wyborcze kandydata PO przesłało im listę łącznie 158 spotkań z mieszkańcami miasta. 

Niektórzy użytkownicy Twittera uważają, iż sztab Trzaskowskiego wyraźnie przesadził z liczbą. Według nich część spotkań nie powinno się liczyć jako spotkanie z mieszkańcami, gdyż były to meetingi z jego pracownikami i członkami PO. Na liście miały się znaleźć takie pozycje jak – spotkanie z mieszkańcami Poznania (!), udział w targu śniadaniowym, złożenie wieńca pod pomnikiem Francesco Nullo, pójście na Orange Warsaw Festiwal czy niedawna wizyta wpszczelarium. Nie uznano także akcji #18dzielnicw18h, gdyż miała to być „zwykła objazdówka komunikacją miejską”.

JD/ za Twitter/ Do Rzeczy/ wp.pl

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 4. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 5. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 6. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 7. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook