Jedynie prawda jest ciekawa


Trzaskowski brzytwy się chwyta. Chce nocnego burmistrza. O co mu chodzi?

11.08.2018
1270kimburmistrz
Trzaskowski brzytwy się chwyta. Chce nocnego burmistrza. O co mu chodzi?

Stworzenie stanowiska "burmistrza nocnego", który będzie zajmował się monitorowaniem sytuacji w mieście wieczorem i nocą zapowiedział w sobotę kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski.

Swoją propozycję kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił podczas konferencji prasowej zorganizowanej na pl. Zbawiciela w Warszawie.

"Zapowiadam, że stworzymy takie stanowisko burmistrza nocnego, wzorem innych światowych miast, który będzie się zajmował właśnie rozmową, dialogiem, próbą rozwiązywania ewentualnych różnic zdań i przede wszystkim monitorował sytuacje w mieście w nocy: komunikacja miejska nocna, kwestie dotyczące ewentualnie dodatkowego sprzątania, jakie czasami jest potrzebne, kwestie dotyczące hałasu" - wyliczał Trzaskowski.

"Wszystkim zajmie się +burmistrz nocny+ i dzięki temu łatwiej będzie pogodzić z jednej strony interes nas wszystkich - żeby miasto się rozwijało, żeby korzystało właśnie z tego rozwoju wieczorami i nocą, żeby było taką stolicą w pełni europejską, ale z drugiej strony żeby te ewentualne różnice zdań można było rozwiązywać" - dodał. "Burmistrz nocny" miałby również monitorować miejsca niebezpieczne i takie, w których zdarzają się akty wandalizmu.

"Właśnie tutaj miasto będzie mogło szybko reagować i będzie osoba, która wieczorami czy nocą będzie pod telefonem, a dzięki temu miasto się będzie mogło lepiej rozwijać" - zapewnił.

Zapytany przez PAP, czy obowiązków "burmistrza nocnego" nie mogłaby przejąć osoba ze straży miejskiej stwierdził: "Wszędzie na świecie w tych takich najbardziej rozwijających się metropoliach jak Nowy Jork i Amsterdam myśli się w ten sposób, żeby była jedna osoba, która będzie brała na siebie odpowiedzialność i która będzie też taką osobą, która będzie mogła negocjować, która będzie mogła wchodzić w dialog" - odparł. Stwierdził, że straż miejska powinna interweniować w "kwestiach najbardziej alarmujących", natomiast "burmistrz nocny" miałby być osobą, która zna się z właścicielami klubów oraz rozmawia z mieszkańcami.

Trzaskowski ocenił, że w ostatnich latach "na naszych oczach Warszawa się niesłychanie zmieniła". Mówił, że stała się miastem "w pełni europejskim", które jest również "bardzo dynamiczne wieczorami i w nocy". "To jest olbrzymi potencjał dla rozwoju gospodarczego stolicy, wszyscy o tym wiemy, ale czasami to rzeczywiście budzi kontrowersje. Dlatego miasto powinno lepiej się przygotować do tego, żeby te kontrowersje rozstrzygać" - mówił.

autor: Szymon Zdziebłowski


Warto poczytać

 1. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 2. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook