Jedynie prawda jest ciekawa


Trwa akcja "Znicz 2017" Zatrzymano już ponad 100 pijanych kierowców

01.11.2017
Cmentarz01112017
Trwa akcja "Znicz 2017" Zatrzymano już ponad 100 pijanych kierowców

W całej Polsce nie ma większych utrudnień na drogach; jak dotąd jest spokojniej niż we Wszystkich Świętych w ubiegłych latach - poinformował nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Policjanci spodziewają się korków wieczorem, gdy wiele osób będzie wracać z cmentarzy.

- Na tę chwilę obecną nie mamy informacji, by utrudnienia w ruchu były większe niż w normalne tego typu dni - dodał.

Tłumaczył, że mniejszy niż w poprzednich latach ruch na drogach, może wynikać z tego, że tym razem Wszystkich Świętych przypada w środku tygodnia i część osób wcześniej odwiedziło groby bliskich. Jako przykład podał Warszawę, gdzie - jak powiedział - nie ma większych utrudnień. Dodał, że o tej porze, we Wszystkich Świętych, powinny tu być ogromne korki.

Zaznaczył, że utrudnienia mogą pojawić się późnym popołudniem i wieczorem, kiedy wiele osób będzie wracało z cmentarzy. Dodał, że korki mogą się tworzyć zwłaszcza na drogach przy cmentarzach, przy punktach opłat na autostradach i na trasach wjazdowych do miast. Zaapelował do kierowców, by w sytuacji gdy widzą policjantów zabezpieczających miejsce wypadku, nie zatrzymywali się i nie zwalniali, bo to może spowodować dodatkowe utrudnienia.

Tłocznie jest - jak podkreślają policjanci - na cmentarzach. Policjanci apelują, by mimo modlitewnej zadumy, uważać na złodziei, którzy tłok na cmentarzach mogą próbować wykorzystać. - Pozostawiona choćby na chwilę na ławce obok grobu saszetka, torebka mogą stać się łupem dla złodziei. Czasem wystarczy chwila nieuwagi - powiedział PAP podkom. Dawid Marciniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Od piątku trwa akcja "Znicz 2017". Policjanci apelują do kierowców o ostrożność na drogach i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych oraz zmienioną w okolicach cmentarzy organizację ruchu. Pieszych zaś namawiają do noszenia po zmroku elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym. Jak podkreślają to zwiększa bowiem ich widoczność na drodze.

Kierowcy powinni też się spodziewać wzmożonych kontroli - m.in. prędkości, trzeźwości, stanu technicznego aut. Więcej patroli jest w okolicach cmentarzy. Łącznie w akcji ma brać udział ok. 5 tys. policjantów.

Równoległe z akcją "Znicz" w tym roku trwa wspólna akcja policjantów i duchownych pod hasłem "Nie zabijaj".

Jak podała Komenda Główna Policji w ciągu ostatniej doby w 102 wypadkach drogowych zginęło pięć osób a 117 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 161 nietrzeźwych kierowców. W ubiegłym roku w okresie świątecznym zginęło 39 osób, a 441 zostało rannych, w 425 wypadkach. Policjanci zatrzymali ponad 1197 pijanych kierowców.

PAP
Fot: PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook