Jedynie prawda jest ciekawa


Trójmiasto pamięta o 10/04/10

09.04.2015

Trójmiejskie uroczystości upamiętniające 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej odbędą się w Sopocie przy budynku, w którym profesor Lech Kaczyński pracował jako nauczyciel akademicki.

Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zaprasza mieszkańców Trójmiasta na uroczystość upamiętniającą piątą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystość rozpocznie się 10 kwietnia o godzinie 8:40 przy ul. Kościuszki 47 w Sopocie.

                                                                                                                                                                        

Sopockie obchody rocznicy wydarzeń smoleńskich odbędą się przy budynku, w którym profesor Lech Kaczyński pracował jako nauczyciel akademicki, i na którym - z inicjatywy Spółdzielczego Instytutu Naukowego - widnieje dziś tablica upamiętniająca śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jego małżonkę Marię i wszystkie ofiary katastrofy TU-154, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku.

Sopockim uroczystościom towarzyszyła będzie część oficjalna z udziałem przedstawicieli lokalnych środowisk patriotycznych i społecznych oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary smoleńskiej tragedii.

W imieniu Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy swoją obecnością chcą oddać hołd parze prezydenckiej i wszystkim, którzy stracili życie w służbie Ojczyzny.

łs

Fot. Grzegorz Pachla

Warto poczytać

 1. lgbt23072018 23.07.2018

  Lewicowi aktywiści sprofanowali warszawski kościół św. Anny?

  Prezes Młodzieży Wszechpolskiej poinformował na Twitterze o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistów LGBT.

 2. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 3. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 4. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 5. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook