Jedynie prawda jest ciekawa


Tragiczna sytuacja w wielu miastach w Polsce. Zanieczyszczenie powietrza znacznie przekracza normy!

18.12.2017
smog18122017
Tragiczna sytuacja w wielu miastach w Polsce. Zanieczyszczenie powietrza znacznie przekracza normy!

Mieszkańcy wielu miast w Polsce cierpią z powodu znacznego zanieczyszczenia powietrza. W wielu miejscach znacznie przekroczono normy. Bezpośrednim powodem tragicznego stanu polskiego powietrza jest brak wiatru i trwający okres grzewczy.

Według informacji rmf24.pl, najtrudniejsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie niemal we wszystkich miastach przekroczono normy.

–  W Krakowie norma PM 2,5, czyli najbardziej niebezpiecznego dla zdrowia pyłu zawieszonego, który bezpośrednio dostaje się przez płuca do krwi, została przekroczona nawet 8-krotnie! Podobnie jest w przypadku większych cząstek PM 10 – informuje serwis radia RMF.

Podobna sytuacja jest także w innych regionach Polski, między innymi w Mazowieckiem. Warszawskie normy są kilkukrotnie podwyższone.

To jest dziedzictwo prawie dwudziestoletnich rządów PO w Warszawie. Dzisiaj zanieczyszczenie powietrza większe niż w Chinach i Indiach – napisał na Twitterze działacz i aktywista społeczny Jan Śpiewak.

W ubiegłym roku WHO opublikowała raport, według którego na 50 europejskich miast najbardziej zanieczyszczonych smogiem aż 33 są z Polski. W pierwszej piątce znalazły się wówczas: Żywiec, Pszczyna, Rybnik i Wodzisław Śląski.

Walkę z tym zjawiskiem zapowiedział w swoim expose premier Mateusz Morawiecki:

–  Czyste powietrze to wyzwanie cywilizacyjne, chcemy walczyć ze smogiem poprzez likwidację ubóstwa energetycznego – mówił. Zapowiedział też dopłaty dla najuboższych do np. termomodernizacji domów.

–  Czyste powietrze to wyzwanie cywilizacyjne, miara tego czy Polska jest naprawdę dojrzałym krajem –  zaznaczył premier Morawiecki.

fot. PAP/Darek Delmanowicz

ac


PAP/Darek Delmanowicz

Warto poczytać

 1. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 2. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 3. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 4. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 5. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 6. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 7. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook