Jedynie prawda jest ciekawa


To nagranie podbija sieć! „Występ” młodych opozycjonistów trzeba koniecznie zobaczyć

26.07.2018
performance-kodziarzy-26072018
To nagranie podbija sieć! „Występ” młodych opozycjonistów trzeba koniecznie zobaczyć

Senacka debata nad reformą sądownictwa i referendum konstytucyjnym zgromadziła większość zwolenników opozycji pod gmachem wyższej izby parlamentu. Tradycyjnie, opozycjoniści rozpoczęli demonstracje, na których pojawiła się m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz. Tymczasem pod Pałacem Prezydenckim zebrała się grupa młodych aktywistów, która zaprezentowała swój manifest.

Na przedstawionym poniżej nagraniu widzimy grupę występującą przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Dwie osoby trzymają transparenty, na których wyrażają swój sprzeciw wobec „łamania konstytucji”. Pozostali swoją dezaprobatę wyrażają za pomocą tzw. „performance’u”. 

Ich manifest został przedstawiony w dość oryginalnej formie. Skacząca, leżąca i biegająca na nagraniu dziewczyna wykrzykuje często słowa „konstytucja” czy „wolne sądy” w rytm „muzyki” granej przez jej kolegę. W międzyczasie wypowiada się na temat reformy sądownictwa, krytykując działania rządu i nowelizację ustawy o SN. Po całym „występie” członkowie grupy udzielają wywiadów dla lewicowych mediów, które oczekiwały na głos artystów po ich występie. 

Materiał niezwykle szybko zyskał popularność i stał się hitem mediów społecznościowych. 

JD/ za Facebook

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook