Jedynie prawda jest ciekawa


To nagranie podbija internet. Mazurek zakpił sobie z Trzaskowskiego [WIDEO]

12.09.2018
trzaskowskimazurek12092018
To nagranie podbija internet. Mazurek zakpił sobie z Trzaskowskiego [WIDEO]

Internet podbija nagranie wywiadu, w którym Robert Mazurek wyśmiewa Rafała Trzaskowskiego. Kandydat na prezydenta Warszawy starał się przekonać prowadzącego program „Gość RMF FM”, że za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz Warszawa wyszła z zapaści. Dziennikarz jednak wyśmiał go.

Trzaskowski w czasie rozmowy wskazał, że 12 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz to okres, w którym Warszawa przeżywała niesamowity rozwój. Jako przykład dobrych inwestycji w stolicy wskazał ukończenie dwóch linii metra. Prowadzący przypomniał politykowi PO, że skończona została tylko jedna i to „zaczęta jeszcze przez gen. Jaruzelskiego”.

- Trudno nie przyznać racji Patrykowi Jakiemu, który powiedział, że skoro rozwijamy się gorzej od Sofii to jest to lekki obciach – zauważył Mazurek.

Ale co to jest w ogóle za porównanie? – oburzył się kandydat „totalnej opozycji”. „Znakomite! Miasto, które ma cztery razy mniejszy budżet buduje metro znacznie szybciej niż Warszawa” – wskazał dziennikarz.

Trzaskowski tłumaczył, że sytuacja w Bułgarii ma się inaczej niż w Polsce. „W Bułgarii była do wykorzystania infrastruktura na szybki tramwaj z lat 80”. Wskazał również, że jest tam zupełnie inna sytuacja geologiczna oraz zlikwidowano wszystkie linie tramwajowe.

Zawsze sytuacja w Polsce jest, proszę państwa, inna. Nawet autostrada w Polsce po płaskim kosztuje drożej niż w Szwajcarii po górach” - zripostował polityka dziennikarz.

Polityk PO próbował przekonać prowadzącego, że zdecydowana większość Warszawiaków jest zadowolona z transportu miejskiego. „Pan tego nie widzi? Pan nie widzi zmiany? I teraz Pan mi tu cytuje polityka PiS, za którego rządów, rządów PiS- u, Warszawa cierpiała na kompletną zapaść infrastrukturalną. Pamięta pan te czasy?” – zapytał.

Widocznie rozbawiony prowadzący nie wytrzymał. „Pamiętam znakomicie tamte czasy. Była zapaść, był dramat. Ja pamiętam, że w ogóle światła nie było. Nic nie było! Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i średnia długość życia się wydłużyła. Ludzie po 141 lat kupowali kamienice za 50 zł. Naprawdę tak było” – skwitował Mazurek.


nczas.com

Fot: Twitter

Warto poczytać

 1. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 2. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 3. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 4. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 5. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 6. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook