Jedynie prawda jest ciekawa


„To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

20.08.2018
plazyn20082018
„To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

- Od lipca odwiedziliśmy 33 gdańskie dzielnice. Dzisiaj rozpoczynamy również obchód Oliwy, czyli ostatniej 34 wyodrębnionej dzielnicy w Gdańsku. Te spotkania służyły temu, aby poznać konkretne lokalne, drobne często, wydawałoby się mało istotne z punktu widzenia całego Gdańska problemy, które często wpływają bezpośrednio na komfort życia każdego z nas. Dziś się spotykamy, aby podsumować te spacery – mówił kandydat PiS.

Jak zauważył Kacper Płażyński akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Dla wielu osób była to możliwość, aby zaprezentować propozycje zmian, które wpłynęłyby na większy komfort życia mieszkańców miasta.

"Bardzo dziękuję wszystkim gdańszczanom, którzy udzielali nam informacji i chcieli się z nami porozumieć, przedstawić swoją sytuację lokalną. Tych głosów było dosłownie tysiące, bo przez te 34 odwiedziny to były setki godzin z mieszkańcami Gdańska. Przeszliśmy ponad 2 tysiące kilometrów, średnio 5 kilometrów na dzielnicę i dotarliśmy nawet do 9 tysięcy gdańszczan.

Kandydat na prezydenta Gdańska zapewnił również, że ta akcja to dopiero początek dialogu pomiędzy nim, a mieszkańcami -„W czasie kampanii wyborczej na pewno wrócimy do każdej z dzielnic, już z nieco inną formułą. Tymczasem zapraszamy wszystkich Gdańszczan do kontaktu za pośrednictwem strony internetowej, specjalnie do tego służącej www.gdanskjestdlawszystkich.pl . Niech to będzie takie forum, w dalszym ciągu aktywne wymiany myśli między mną, między moimi wolontariuszami, między sztabem, który już wkrótce po oficjalnym rozpoczęciu kampanii wyborczej powstanie.”

Kolejną akcją jaką ma zamiar przeprowadzić kandydat PiS-u są spotkania z radami dzielnic. Zapowiedział także, że pod jego rządami Gdańsk będzie nastawiony na współpracę i dialog zarówno z mieszkańcami jak i radami dzielnic- „Do tej pory te rady dzielnic funkcjonowały na zasadzie pewnej fasady, ułudy demokracji w Gdańsku. Ja bardzo chcę to zmienić”.

Ponadto Płażyński zapowiedział powstanie „funduszy remontowych”, które miałyby za zadanie finansować drobne, ale ważne dla mieszkańców inwestycje.

Proponuję, aby przy każdej radzie dzielnicy powstał fundusz remontowy skierowany na realizację tych drobnych napraw chodników, oświetlenia, różnych rzeczy o których najlepiej wiedzą właśnie rady dzielnic. Fundusz ten byłby trzykrotnością podstawowego budżetu, na którym opierają się rady dzielnic w Gdańsku. Łączny koszt wszystkich tych funduszy remontowych to byłoby na dzień dzisiejszy około 5 milionów złotych”.

Warto poczytać

 1. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 2. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 3. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 4. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 5. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 6. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 7. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 8. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook